22-07-2017 15:10:59 | | Քաղաքական
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը` վկայակոչելով Ադրբեջանի նախագահի մամլո ծառայությանը, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Իլհամ Ալիեւը եւ Վլադիմիր Պուտինը Սոչիում քննարկել են Արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցը։ Հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, նշվում է․
«Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հետ կապված հարցերը»։
Նշվում է, որ պետությունների ղեկավարները մեկ անգամ եւս հաստատել են Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմավարական գործընկերության կապերի առկայությունը, ընդգծել են քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար եւ այլ բնագավառներում երկկողմ հարաբերությունների հաջող զարգացման փաստը։
Պետությունների ղեկավարները վստահություն եւ հայտնել, որ Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ բարեկամական եւ ռազմավարական գործընկերային կապերը կշարունակեն զարգանալ։

• 22-07-2017 15:10:59   |   |  Политика
Как сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу президента Азарбайджана, президенты Азербайджана и России Ильхам Алиев и Владимир Путин обсудили во время рабочей встречи в Сочи урегулирование нагорно-карабахского конфликта.
В сообщении, в частности, говорится: "В рамках встречи между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом России Владимиром Путиным в Сочи были обсуждены вопросы в связи с урегулированием армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта".
Уточняется, что главы государств еще раз подтвердили наличие стратегических партнерских связей между Азербайджаном и Россией, подчеркнули успешное развитие двусторонних отношений в политической, экономической, гуманитарной и других сферах.
"На встрече также был проведен обмен мнениями вокруг международных и региональных проблем. Главы государств выразили уверенность в том, что дружественные и стратегические партнерские связи между Азербайджаном и Россией будут развиваться и впредь", — отмечено в сообщении.