Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին
• 24-07-2017 19:07:30   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 24-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քննարկվել են պետություն-եկեղեցի եւ այս համատեսքստում Սփյուռք-Հայրենիք կապերին վերաբերող հարցեր:

Bako Sahakyan received prelate of the Tehran Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Sepuh Sargsyan
• 24-07-2017 19:07:30   |   |  Press release
On 24 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan received prelate of the Tehran Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Sepuh Sargsyan.
Issues related to the state-church relations and in within context the Diaspora-Motherland ties were discussed during the meeting attended by primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan.