Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին
• 24-07-2017 19:07:30   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 24-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քննարկվել են պետություն-եկեղեցի եւ այս համատեսքստում Սփյուռք-Հայրենիք կապերին վերաբերող հարցեր:

Бако Саакян принял предводителя Тегеранской епархии Армянской Апостольcкой Церкви архиепископа Сепуха Саргсяна
• 24-07-2017 19:07:30   |   |  Пресс-релизы
24 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял предводителя Тегеранской епархии Армянской Апостольcкой Церкви архиепископа Сепуха Саргсяна.
На встрече, в которой принял участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, были обсуждены вопросы, касающиеся связей между государством и церковью и между Диаспорой и Родиной.