Բակո Սահակյանը անցկացրել է քաղաքական խորհրդակցություններ ԱԺ <<Հայրենիք>>, <<Ժողովրդավարություն>>, <<Դաշնակցություն>>, <<Շարժում-88>> եւ <<Վերածնունդ>> խմբակցությունների հետ
• 12-09-2017 17:43:12   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 11-ին եւ 12-ին անց է կացրել քաղաքական խորհրդակցություններ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի <<Հայրենիք>>, <<Ժողովրդավարություն>>, <<Դաշնակցություն>>, <<Շարժում-88>> եւ <<Վերածնունդ>> խմբակցությունների  հետ:
Քննարկվել են հանրապետության ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել նոր Սահմանադրության հետ կապված իրականացվելիք բարեփոխումներին:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման հանդիպումները քաղաքական եւ գործնական տեսանկյուններից՝ դրանք որակելով որպես ներքաղաքական կառուցողական երկխոսության  առանցքային բաղադրամասերից:

Бако Саакян провел политические совещания с фракциями «Родина», «Демократия», «Дашнакцутюн», «Движение-88» и «Возрождение» Национального собрания Республики Арцах
• 12-09-2017 17:43:12   |   |  Пресс-релизы
11 и 12 сентября Президент Бако Саакян провел политические совещания с фракциями «Родина», «Демократия», «Дашнакцутюн», «Движение-88» и «Возрождение» Национального собрания Республики Арцах.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики республики. Особое внимание было уделено реформам, проводимым в связи с введением в действие новой Конституции.
Глава государства отметил важность подобных встреч в политическом и практическом аспектах, назвав их ключевыми компонентами внутриполитического конструктивного диалога.