Բակո Սահակյանը մասնակցել է Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին սեպտեմբերի 18-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն եւ պատասխանատվություն» խորագրով Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահ Սահակյանը բարձր մակարդակով կազմակերպված այս միջոցառումը կարեւոր ու պահանջված է համարել ե՛ւ Մայր Հայաստանի, ե՛ւ Սփյուռքի, ե՛ւ Արցախի համար, ընգծելով, որ խնդիրները, որոնք ընդգրկված են համաժողովի օրակարգում, ունեն ռազմավարական նշանակություն մեր պետականության շարունակական  զարգացման հեռանկարների նախանշման տեսանկյունից:
«Կարեւոր է նաեւ, որ համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում են հայտնի պետական, քաղաքական ու հասարակական գործիչներ, գիտնականներ, վերլուծաբաններ, բարերարներ, տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ աշխարհի շատ երկրներից: Նման ներկայացուցչական բազմազգ կազմը նաեւ հանդիսանում է տարբեր ժողովուրդների եւ պետությունների հետ երկխոսության հաստատման ու ամրապնդման, բարեկամական կապերի զարգացման հարմար հարթակ»,- նշել է Բակո Սահակյանը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը համաժողովի մասնակիցներին մաղթել է հաջող եւ արդյունավետ աշխատանք, համոզմունք հայտնելով, որ համաժողովն արժանի ներդրում կունենա համազգային խնդիրների լուծման գործում:

Bako Bako Sahakyan together with President Serzh Sargsyan partook at the opening of the “Mutual Trust, Unity and Responsibility” hosted in Yerevan 6th Armenia-Diaspora conference.
• 18-09-2017 16:15:52   | Armenia  |  Press release
On 18 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia partook at the opening of the “Mutual Trust, Unity and Responsibility” hosted in Yerevan 6th Armenia-Diaspora conference.
In his welcome address President Sahakyan noted the significance and relevance of this high-level event both for Mother Armenia, the Diaspora and Artsakh, highlighting the strategic value of the issues included in the conference agenda within the context of defining sustainable development perspectives for our statehood.
“No less important is the fact that prominent state, political and public figures, scientists, analysts, philanthropists, people representing diverse spheres from many countries of the world take part at the conference activities. The international and multi-ethnic representation stands as a favorable platform for establishing and enhancing dialogue as well as cementing friendship ties with various nations and states”, noted Bako Sahakyan in his speech.
The Artsakh Republic President wished the participants of the conference successful and fruitful work, expressing confidence that the conference would make a praiseworthy contribution in resolving nationwide issues.