Բակո Սահակյանը մասնակցել է Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին սեպտեմբերի 18-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն եւ պատասխանատվություն» խորագրով Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահ Սահակյանը բարձր մակարդակով կազմակերպված այս միջոցառումը կարեւոր ու պահանջված է համարել ե՛ւ Մայր Հայաստանի, ե՛ւ Սփյուռքի, ե՛ւ Արցախի համար, ընգծելով, որ խնդիրները, որոնք ընդգրկված են համաժողովի օրակարգում, ունեն ռազմավարական նշանակություն մեր պետականության շարունակական  զարգացման հեռանկարների նախանշման տեսանկյունից:
«Կարեւոր է նաեւ, որ համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում են հայտնի պետական, քաղաքական ու հասարակական գործիչներ, գիտնականներ, վերլուծաբաններ, բարերարներ, տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ աշխարհի շատ երկրներից: Նման ներկայացուցչական բազմազգ կազմը նաեւ հանդիսանում է տարբեր ժողովուրդների եւ պետությունների հետ երկխոսության հաստատման ու ամրապնդման, բարեկամական կապերի զարգացման հարմար հարթակ»,- նշել է Բակո Սահակյանը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը համաժողովի մասնակիցներին մաղթել է հաջող եւ արդյունավետ աշխատանք, համոզմունք հայտնելով, որ համաժողովն արժանի ներդրում կունենա համազգային խնդիրների լուծման գործում:

Бако Саакян принял участие в открытии 6-го форума Армения-Диаспора под названием «Взаимное доверие, единство и ответственность»
• 18-09-2017 16:15:52   | Армения  |  Пресс-релизы
18 сентября в г. Ереване Президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с Президентом Республики Армения Сержем Саргсяном принял участие в открытии 6-го форума Армения-Диаспора под названием «Взаимное доверие, единство и ответственность».
В своем приветственном слове Президент Саакян назвал данное, организованное на высоком уровне, мероприятие важным и востребованным для Матери-Армении, Диаспоры и Арцаха, подчеркнув, что вопросы повестки форума имеют стратегическое значение в плане определения перспектив последовательного развития государственности.
«Важно также и то, что в работе форума принимают участие известные государственные, политические и общественные деятели, ученые, аналитики, благотворители, представители разных сфер из многих стран мира. Такой представительный многонациональный состав является также удобной площадкой для налаживания и укрепления диалога с разными народами и государствами, развития дружественных связей», – отметил Бако Саакян.
Президент Республики Арцах пожелал участникам форума успешной и плодотворной работы, выразив уверенность, что форум внесет достойный вклад в дело решения общенациональных проблем.