Նոր փոստային նամականիշեր՝ նվիրված «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ» թեմային
2017 թվականի սեպտեմբերի 18-ին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից թողարկվեց երեք նամականիշ՝ նվիրված «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ» թեմային: Փոստային նամականիշերը մարվեցին և շրջանառության մեջ դրվեցին Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համահայկական համաժողովի շրջանակներում:
350 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով մեկ փոստային նամականիշի հետ մեկտեղ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն թողարկել է 150 ՀՀ դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոն, իսկ 350 և 1100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով երկու փոստային նամականիշերի հետ՝ 10000 ՀՀ դրամ  արժողությամբ նվիրատվության կտրոն, որոնց վաճառքից գոյացած հասույթը կուղղվի «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ»-ի միջոցով իրականացվող նախագծերին:
Նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի "Cartor” տպագրատանը: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակներ են «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներներ Վահագն Մկրտչյանը և Վահե Մուրադյանը:
350 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով մեկ նամականիշի վրա պատկերված է հայ զինվորը բնության ֆոնին, իսկ 350 և 1100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով երկու նամականիշերի վրա պատկերված են հեռադիտակի շրջանակի մեջ երևացող նամակ գրող և դիտակետում կանգնած հայ զինվորները:
Նամականիշերի մարումն իրականացրեցին ՀՀ պաշտպանության նախարար, «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ»-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արման Խաչատրյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

New postage stamps dedicated to the theme “Insurance Foundation for Servicemen”
On September 18th, 2017, “HayPost” CJSC has cancelled and put into circulation three postage stamps dedicated to the theme “Insurance Foundation for Servicemen”. The postage stamps have been cancelled and put into circulation within the frameworks of 6th Armenia-Diaspora Pan-Armenian Conference.
“HayPost” CJSC has issued a donation coupon for 150 AMD attached to one postage stamp with the nominal of 350 AMD as well as a donation coupon for 10000 AMD attached to two stamps with the nominal values of 350 and 1100 AMD. “HayPost” CJSC will transfer 150 AMD donation value and 10000 AMD donation value to the Insurance Foundation for Servicemen for the implementation of its projects.
The postage stamps are printed in “Cartor” printing house in France. The authors of the postage stamps’ design are the designers of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan and Vahe Muradyan.
One postage stamp with the nominal value of 350 AMD depicts the Armenian soldier against the background of the nature, and two stamps with the nominal values of 350 and 1100 AMD depict the Armenian soldier writing a letter and the Armenian soldier standing in the border derrick. Both images are presented through the vision of a military binocular.
The postage stamps were cancelled by the RA Minister of Defense, President of the Board of Directors of “Insurance Foundation for Servicemen” Vigen Sargsyan, the RA Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Arman Khachatryan, Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.