Բակո Սահակյանը Երեւանում հանդիպել է Էնթոնի Բարսամյանի, Բրայան Արդունու եւ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ
• 19-09-2017 14:23:22   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւան քաղաքում սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի, գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու եւ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մեր հանրապետությունում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը տարբեր հարթություններում Արցախին սատարելու գործում՝ բարձր  գնահատելով կազմակերպության հայրենանվեր եւ արհեստավարժ ծառայությունը:

Бако Саакян встретился с Энтони Барсамяном, исполнительным директором ААА Брайаном Ардуни и региональным директором организации Арпи Варданян
• 19-09-2017 14:23:22   | Армения  |  Пресс-релизы
19 сентября в Ереване, в Постоянном представительстве НКР в Армении, Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с сопредседателем Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Энтони Барсамяном, исполнительным директором ААА Брайаном Ардуни и региональным директором организации Арпи Варданян.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Арцахом и Диаспорой  и осуществления ряда программ в республике.
Президент Саакян отметил важную роль Армянской Ассамблеи Америки в деле содействия Арцаху в разных плоскостях, высоко оценив патриотическую и профессиональную работу организации.