Բակո Սահակյանը Երեւանում հանդիպել է Էնթոնի Բարսամյանի, Բրայան Արդունու եւ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ
• 19-09-2017 14:23:22   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւան քաղաքում սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի, գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու եւ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մեր հանրապետությունում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը տարբեր հարթություններում Արցախին սատարելու գործում՝ բարձր  գնահատելով կազմակերպության հայրենանվեր եւ արհեստավարժ ծառայությունը:

Bako Sahakyan met in Anthony Barsamian, AAA executive director Bryan Ardouny and regional director of the organization Arpi Vardanyan
• 19-09-2017 14:23:22   | Armenia  |  Press release
On 19 Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Yerevan at the NKR Permanent Mission to the Republic of Armenia with the co-chair of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America (AAA) Anthony Barsamian, AAA executive director Bryan Ardouny and regional director of the organization Arpi Vardanyan.
The meeting addressed issues related to the Artsakh – Diaspora ties and implementation of a range of projects in our republic.
President Sahakyan emphasized the role of the Armenian Assembly of America in supporting in diverse directions acknowledging its patriotic and highly professional activity.