Բակո Սահակյանը Երեւանում ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպել է ԱՄՆ-ի մի խումբ կոնգրեսականների հետ
• 19-09-2017 19:58:22   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւան քաղաքում սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ-ի մի խումբ կոնգրեսականների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ամերիկա-արցախյան հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման հանդիպումները եւ նշել, որ Արցախում հատուկ ուշադրություն են դարձնում ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացմանը՝ բարձր գնահատելով կոնգրեսականների կողմից իրականացվող աշխատանքը՝ ուղղված երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանը:
Արցախի Հանրապետության անկախության ճանաչման գործընթացում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Նախագահ Սահակյանը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել կոնգրեսականներ Ֆրենկ Փալլոնին, Աննա Էշուին եւ Ջեքի Սփիեռին:

Bako Sahakyan met in the city of Yerevan at the NKR Permanent Representation to Armenia with a group of US congressmen
• 19-09-2017 19:58:22   | Armenia  |  Press release
On 19 September  Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in the city of Yerevan at the NKR Permanent Representation to Armenia with a group of US congressmen.
Various issues related to the American-Artsakh relations, Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and regional processes were discussed during the meeting.
President Sahakyan considered important such meetings and noted that the development of relations with the USA is of special importance for Artsakh. The Head of the State rated high the work being carried out by the congressmen directed to reinforcing and expanding bilateral ties.
For substantial contribution to the process of the Artsakh Republic’s independence recognition President Sahakyan handed in “Gratitude” medals to the congressman Frank Pallone, congresswomen Anna Eshoo and Jackie Speier.