Բակո Սահակյանը Երեւանում հանդիպել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակության հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւան քաղաքում սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակության հետ` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են կազմակերպության կողմից Արցախում տարբեր բարեգործական ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար եւ հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը Զավեն Խանջյանին է հանձնել կազմակերպությանը շնորհած <<Երախագիտություն>> մեդալ՝ հույս հայտնելով, որ Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության ու Արցախի միջեւ համագործակցությունը   կպահպանի իր դրական դինամիկան:

Bako Sahakyan met in Yerevan at the NKR Permanent Representation to Armenia the delegation of the Armenian Missionary Association of America
• 19-09-2017 20:04:34   | Armenia  |  Press release
On 19 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Yerevan at the NKR Permanent Representation to Armenia the delegation of the Armenian Missionary Association of America headed by its executive director Zaven Khanjian.
A range of issues related to the realization of various philanthropic programs in Artsakh by the organization were discussed during the meeting.
President Sahakyan handed in to Zaven Khanjyan the “Gratitude” medal awarded to the organization for services rendered to the Artsakh Republic and in connection with the 100th anniversary of its foundation expressing hope that cooperation between the Armenian Missionary Association of America and Artsakh would continue to keep positive dynamics.