Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է մեքսիկացի պատգամավորներին
Հոկտեմբերի 24-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսին, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բրավոյին և Կառլոս Էռնանդես Միրոնին։
Մասիս Մայիլյանը ողջունել է մեքսիկացի պատգամավորների այցն Արցախ և հույս հայտնել, որ այն կդառնա երկկողմ համագործակցության հաստատմանն ուղղված առաջին քայլը։ Այս համատեքստում  տեղի ունեցավ փոխգործակցության հեռանկարային ուղղությունների վերաբերյալ կարծիքների փոխանակում։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը պատգամավորներին է ներկայացրել նաև Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները՝ անդրադառնալով Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներին։

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Received MPs from Mexico
On October 24, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received members of the Mexico-Armenia Friendship Group of the Chamber of Deputies of the United Mexican States Blanca Margarita Cuata Domínguez, María Cristina Teresa García Bravo and Carlos Hernández Mirón, who had arrived in Artsakh on an acquaintance visit.
Masis Mayilian welcomed the visit of the Mexican MPs to Artsakh and expressed hope that it would be the first step towards establishing bilateral cooperation. In this context, an exchange of views on the perspective areas of cooperation took place.
During the meeting, the Foreign Minister also briefed the MPs on the priorities of Artsakh's foreign policy, touching upon the processes of international recognition of the Republic of Artsakh and peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Karabakh.
Vice-Chairman of the National Assembly of the Republic of Armenia Eduard Sharmazanov was also present at the meeting.