Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է մեքսիկացի պատգամավորներին
Հոկտեմբերի 24-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսին, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բրավոյին և Կառլոս Էռնանդես Միրոնին։
Մասիս Մայիլյանը ողջունել է մեքսիկացի պատգամավորների այցն Արցախ և հույս հայտնել, որ այն կդառնա երկկողմ համագործակցության հաստատմանն ուղղված առաջին քայլը։ Այս համատեքստում  տեղի ունեցավ փոխգործակցության հեռանկարային ուղղությունների վերաբերյալ կարծիքների փոխանակում։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը պատգամավորներին է ներկայացրել նաև Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները՝ անդրադառնալով Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներին։

• 24-10-2017 19:02:40   |   |  Пресс-релизы
24 октября министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян принял членов группы дружбы Мексика-Армения Палаты депутатов Мексиканских Соединенных Штатов Бланку Маргариту Куата Домингес, Марию Кристину Тересу Гарсиа Браво и Карлоса Эрнандеса Мирона, прибывших в Арцах с ознакомительным визитом.
Масис Маилян приветствовал визит мексиканских депутатов в Арцах и выразил надежду, что это станет первым шагом к установлению двустороннего сотрудничества. В этом контексте состоялся обмен мнениями по перспективным направлениям взаимодействия.
В ходе встречи министр иностранных дел также представил депутатам приоритеты внешней политики Арцаха, коснувшись процессов международного признания Республики Арцах и мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
На встрече присутствовал также вице-председатель Национального Собрания Республики Армения Эдуард Шармазанов.