Բակո Սահակյանն այցելել է Թալիշ գյուղ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող շինարարական աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 14-ին այցելել է Թալիշ գյուղ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող շինարարական աշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցություն է հրավիրել Թալիշում իրագործվող ծրագրերին վերաբերող հարցերի շուրջ՝ կոնկրետ հանձնարարականներ տալով համապատասխան մարմինների ղեկավարներին:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է մի շարք զորամասեր եւ ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հատվածներից մեկը, ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին եւ նրանց առօրյային՝ ընդգծելով, որ զինված ուժերի մարտունակության հետեւողական բարձրացումը, սահմանագծի ամրացումն ու ժամանակակից սարքավորումներով կահավորումը պետության առջեւ ծառացած կարեւորագույն առաջադրանքներից են, եւ իշխանություններն անելու են հնարավորը դրանց պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

• 14-11-2017 19:42:31   |   |  Пресс-релизы
14 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Талиш и ознакомился с проводимыми там строительными работами.
Глава государства созвал совещание по вопросам осуществляемых в Талише программ, дав конкретные поручения руководителям соответствующих органов.
В тот же день Президент посетил ряд воинских частей и один из участков карабахско-азербайджанской границы, ознакомился с ходом службы военнослужащих и их бытом, подчеркнув, что последовательное повышение боеспособности вооруженных сил, укрепление границы и оснащение ее современным оборудованием – одна из важнейших задач, стоящих перед государством, и власти сделают все возможное для ее надлежащего решения.