Երկու նամականիշով նոր գեղաթերթիկ՝ նվիրված «ՀՀ և ՌԴ միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը» թեմային
• 21-11-2017 19:41:06   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
2017 թվականի նոյեմբերի 21-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից Հայաստանի ազգային պատկերասրահում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց երկու նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը» թեմային:
280 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով փոստային նամականիշերից մեկի վրա պատկերված է Հայաստանի Հանրապետության զինանշանը, իսկ մյուս նամականիշի վրա՝ Ռուսաստանի Դաշնության զինանշանը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված են ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության և ՌԴ Արտաքին գործերի նախարարության շենքերը: Երկու նամականիշով գեղաթերթիկը ձևավորված է ՀՀ և ՌԴ դրոշների գույներով:
Երկու նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրված է Ֆրանսիայի "Cartor” տպագրատանը՝ 20 000 հատ տպաքանակով: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրեցին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը:

• 21-11-2017 19:41:06   | Армения  |  Пресс-релизы
21-ого ноября 2017 года в обращение выходит почтовый блок с двумя марками, посвященный теме “25-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Российской Федерацией". Церемония гашения состоялась в здании Национальной галереи Армении.
На одной из почтовых марок с номиналом 280 драм изображен герб Республики Армения, на другой – герб Российской Федерации.
На почтовом блоке представлено здание Министерства иностранных дел Республики Армения и здание Министерства иностранных дел Российской Федерации. Почтовый блок с двумя марками выполнен в цветовой гамме флагов Республики Армения и Российской Федерации.
Почтовый блок с двумя марками отпечатан в типографии “Cartor” вo Франции, тираж почтового блока составляет 20 000 штук. Автором почтового блока является дизайнер ЗАО “Айпост” Давид Довлатян.
Почтовый блок с двумя марками погасили Министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров, Министр иностранных дел Республики Армения Эдвард Налбандян, Министр транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения Ваан Мартиросян.