Նախագահ Բակո Սահակյանը կրթական ծրագրերի իրականացմանը նվիրված աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
• 07-12-2017 17:57:24   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 7-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված կրթական մի շարք ծրագրերի իրականացմանը:
Աշխատանքների ընթացքի մասին տեղեկություններ է հաղորդել կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ նախանշված ծրագրերի հաջող իրականացման համար անհրաժեշտ է համակարգված աշխատանք օրենսդիր եւ գործադիր թեւերի միջեւ, ինչպես նաեւ սերտ համագործակցություն Մայր Հայաստանի եւ սփյուռքի հետ:

Bako Sahakyan convened a working consultation devoted to the realization of a number of educational programs
• 07-12-2017 17:57:24   |   |  Press release
On 7 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation devoted to the realization of a number of educational programs.
Minister of education, science and sport Narine Aghabalyan presented information on the course of the activities.
The Head of the State underlined the imperative of coordinated work between the legislative and executive branches of power, as well as close cooperation with Mother Armenia and the Diaspora for successful implementation of the set targets.