Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի ազատամարտիկների միության 7-րդ համաժողովին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 14-ին մասնակցել է Արցախի ազատամարտիկների միության 7-րդ համաժողովին:
Իր խոսքում Նախագահն ընդգծել է միության տեղն ու դերն Արցախի Հանրապետության պատմության մեջ՝ նշելով, որ կազմակերպությունը կարեւոր առաքելություն է իրականացնում մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության ուղղությամբ, ակտիվորեն մասնակցում է հանրապետության հասարակական կյանքին, աջակցում զոհված եւ վիրավոր զինծառայողների ընտանիքների սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծմանը:
«Իր գործունեության բոլոր տարիների ընթացքում Ազատամարտիկների միությունն ակտիվորեն ներգրավված է եղել հարազատ ժողովրդի պաշտպանության գործընթացում: Երկրին սպառնացող ցանկացած վտանգի դեպքում ազատամարտիկներն անմիջապես մեկնում են ճակատ, կանգնում զինվորների կողքին՝ անտեսելով տարիքը, երբեմն էլ՝ առողջական խնդիրները»,-նշել է Նախագահ Սահակյանը՝ հավելելով, որ պետությունը կանի հնարավորը միությանը սատարելու եւ աջակցություն ցուցաբերելու ուղղությամբ:

• 14-02-2018 16:21:37   |   |  Пресс-релизы
14 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в седьмом форуме Союза воинов-освободителей Арцаха.
В своем слове Президент подчеркнул значимую роль и место Союза в истории Республики Арцах, отметив, что организация осуществляет важную миссию по патриотичному воспитанию подрастающего поколения, активно участвует в общественной жизни республики, содействует решению социально-бытовых проблем семей погибших и раненых военнослужащих.
“На протяжении всех лет своей деятельности Союз воинов-освободителей был активно вовлечен в процесс защиты родного народа. При любой угрожающей стране опасности воины-освободители сразу отправляются на фронт, встают рядом с солдатами, несмотря на свой возраст, а иногда и проблемы со здоровьем”, –  подчеркнул Президент Саакян, добавив, что государство сделает все возможное для оказания содействия Союзу.