Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի դատախազության կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 16-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության դատախազության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Երկրի ղեկավարը 2017 թվականին դատախազության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետք է խորը ուսումնասիրել կատարված աշխատանքների արդյունքները, իրականացնել վերլուծություններ իրավիճակի օբյեկտիվ գնահատման ուղղությամբ եւ կոնկրետ քայլեր ձեռնարկել առկա խնդիրների լուծման համար:
«Դրված խնդիրների պատշաճ մակարդակով կատարման կարեւոր գործոններից են՝ համակարգի աշխատակիցների արհեստավարժության համապատասխան մակարդակի ապահովումը, սկզբունքայնության եւ մարդկային անհրաժեշտ որակների առկայությունը»,- նշել է երկրի ղեկավարը:

• 16-02-2018 14:49:36   |   |  Пресс-релизы
16 февраля Президент Бако Саакян принял участие в заседании коллегии прокуратуры Республики Арцах по обобщению итогов деятельности в 2017-ом году.
Глава государства дал в целом удовлетворительную оценку деятельности прокуратуры в 2017-ом году.
При этом Бако Саакян подчеркнул необходимость детального изучения результатов проведенных работ, проведения анализа по объективной оценке ситуации и реализации конкретных мер по решению существующих задач.
“Среди важных факторов выполнения поставленных задач на надлежащем уровне – обеспечение соответствующего уровня профессионализма работников системы, наличие принципиальности и необходимых человеческих качеств”, – отметил глава государства.