Բակո Սահակյանն այցելել է Վաշինգտոնի հայկական եկեղեցիներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի եւ տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

• 19-03-2018 10:27:37   | USA  |  Press release
On 18 March President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the St. Mary and St. Cross Armenian churches in Washington to attend the holy liturgy there, met with a parish council and a group of representatives of the local Armenian community. Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informs about this.
Issues related to the development of our republic, Artsakh-Diaspora ties and a number of other spheres were touched upon in warm and direct atmosphere.
President Sahakyan attached importance to the role and importance of the Washington-based Armenian community in the Diaspora, expressing gratitude for the constant support of Artsakh.