Բակո Սահակյանն այցելել է Վաշինգտոնի հայկական եկեղեցիներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի եւ տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

• 19-03-2018 10:27:37   | США  |  Пресс-релизы
18 марта президент Республики Арцах Бако Саакян посетил армянские церкви Святой Марии и Св. Креста в Вашингтоне для участия в священной литургии там, встретился с приходским советом и группой представителей местной армянской общины. Об этом сообщает Центральный информационный отдел канцелярии президента Республики Арцах.
В теплой и прямой атмосфере были затронуты вопросы, связанные с развитием нашей республики, связями Арцаха и Диаспоры и рядом других сфер.
Президент Саакян придавал большое значение роли и значению армянской общины Вашингтона в диаспоре, выражая благодарность за постоянную поддержку Арцаха.