Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Պուտինին ՌԴ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 19-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահի ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ:
«Հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահի ընտրություններում Ձեր բացարձակ հաղթանակի կապակցությամբ, որը մեկ անգամ եւս հաստատեց Ձեր վաստակած հեղինակությունը ռուսաստանցիների մոտ եւ դարձավ Ռուսաստանի սոցիալ-տնտեսական շարունակական զարգացմանն ու բարգավաճմանը, միջազգային ասպարեզում նրա շահերի պաշտպանությանն ուղղված Ձեր ջանքերի համաժողովրդական աջակցության վկայությունը:
Արցախում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ավանդը եւ Ռուսաստանի Դաշնության՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի դիրքորոշումը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության համապարփակ եւ արդարացի կարգավորման գործում: Համոզված եմ, որ Ռուսաստանն այսուհետ եւս կշարունակի ջանքեր գործադրել տարածաշրջանում խաղաղության պահպանման ու ամրապնդման, կայունության ու անվտանգության ապահովման գործում:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի, եւ մաղթում Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին քաջառողջություն, հաջողություններ եւ բարեկեցություն, Ռուսաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

• 19-03-2018 18:30:16   |   |  Press release
On 19 March President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory message to Vladimir Putin on the victory in the presidential elections in the Russian Federation.
The message runs as follows:
"Honorable Vladimir Vladimirovich,
Accept my sincere congratulations on your absolute victory in the elections of the President of the Russian Federation, which once again confirmed the reputation you won for the Russians and became the proof of the nation-wide support for your efforts to promote the socio-economic prosperity and prosperity of Russia in the international arena.
In Artsakh, your personal contribution is highly appreciated and the position of the Russian Federation as a co-chair country of the OSCE Minsk Group in the comprehensive and fair settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict. I am confident that Russia will continue to make efforts to preserve and strengthen peace, stability and security in the region.
I once again congratulate you, dear Vladimir Vladimirovich, and wish you, your close relatives and friends good health, success and prosperity to the people of Russia, peace and prosperity ".