Ֆրանսիայի Բուկ-Բել-Էր քաղաքում նշվում են «Արցախյան օրերը»
Մայիսի 23-ից Ֆրանսիայի Բուկ-Բել-Էր քաղաքում մեկնարկել են միջոցառումները՝ «Ֆրանսիայում Արցախի օրեր» փառատոնի շրջանակներում, որոնք կշարունակվեն մինչ մայիսի 30-ը:
Հանդիսավոր բացման արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Բուկ-Բել-Էրի քաղաքապետ, նախկին պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի հիմնադիր անդամ Ռիշար Մալիեն, Լե Պեն-Միրաբո քաղաքի քաղաքապետ Մոնիկ Սլիսան, Մարսելում ՀՀ հյուպատոս Ռուբեն Խարազյանը, Ֆրանսիայի Հարավային շրջանների հայկական միությունների համակարգող խորհրդի նախագահ Օրոր Բրունան, Բուկ-Բել-Էրի քաղաքային խորհրդի անդամներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Մեկ շաբաթ տևողությամբ միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում են Արցախին նվիրված լուսանկարների և գծանկարների ցուցահանդեսներ, վավերագրական ֆիլմերի ցուցադրություններ՝ Բուկ-Բել-Էրի և նրա հետ բարեկամական հարաբերություններ հաստատած Արցախի Ասկերան քաղաքի միջև մշակութային ու գյուղատնտեսության ոլորտներում համագործակցության, ինչպես նաև Արցախում առկա իրավիճակի վերաբերյալ։

Во французском городе Бук-Бель-Эр отмечаются «Дни Арцаха»
23 мая во французском городе Бук-Бель-Эр стартовали мероприятия, проводимые в рамках  фестиваля «Дни Арцаха во Франции»,  которые будут продолжены до 30 мая.
На торжественной церемонии открытия участвовали Постоянный представитель Республики Арцах во Франции Ованнес Геворгян, мэр города Бук-Бель-Эр, бывший депутат, член-учредитель Круга дружбы Франция-Арцах Ришар Малие, мэр города Ле-Пен-Мирабо Моник Слисан, консул РА в Марселе Рубен Харазян, председатель координационного совета армянских союзов Южных регионов Франции Орор Брунан, члены городского совета Бук-Бель-Эра, представители общественных организаций и журналисты.
В рамках недельной программы запланирована организация выставки фотографий и графических работ, посвященной Арцаху, показ документальных фильмов о ситуации в Арцахе, а также сотрудничестве между дружественными городами Бук-Бель-Эр и Аскеран в области культуры и сельского хозяйства.