Արցախի նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված վերջին օրերին մայրաքաղաքում եւ մի շարք շրջաններում ուժեղ քամու եւ տեղացած կարկուտի հետեւանքների վերացմանն ուղղված միջոցառումներին:
Նախագահն ընդգծել է բնական աղետների հետեւանքների պատշաճ մակարդակով վերացման անհրաժեշտությունը՝ այս ուղղությամբ հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ կառույցների ղեկավարներին:
Աշխատանքների համակարգման նպատակով ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ` պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ:

• 18-06-2018 15:40:37   |   |  Press release
On 18 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation devoted to the elimination of the consequences of strong wind and hail in the capital and a number of regions.
The President underscored the necessity of eliminating the consequences of natural disasters at a proper level, giving instructions to the heads of concerned structures in this regard.
In order to coordinate the work, an operational headquarters was set up at the head of state minister Grigori Martirosyan.