Հարութ Մնացականյանն ազատվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 23-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Հարութ Մնացականյանն ազատվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Գագիկ Մարտիրոսյանը նշանակվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Քարվաճառ քաղաք եւ շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Գագիկ Մարտիրոսյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

• 23-06-2018 12:51:45   |   |  Press release
On 23 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan approved the Government’s decision on releasing Harut Mnatsakanyan from the post of the head of the Shahoumyan regional administration upon his own request, in connection with taking up other employment responsibilities.
President Sahakyan approved another decision of the Government according to which Gagik Martirosyan was appointed head of the Shahoumyan regional administration.
On the same day Bako Sahakyan visited the town of Karvachar and introduced Gagik Martirosyan to the regional administration’s staff wishing him productive work.