Հարութ Մնացականյանն ազատվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 23-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Հարութ Մնացականյանն ազատվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Գագիկ Մարտիրոսյանը նշանակվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Քարվաճառ քաղաք եւ շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Գագիկ Մարտիրոսյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Арут Мнацаканян освобожден от должности главы администрации Шаумянского района
23 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение Правительства об освобождении Арута Мнацаканяна от должности руководителя администрации Шаумянского района по собственному заявлению, в связи с переходом на другую работу.
Президент Саакян утвердил другое решение Правительства, согласно которому Гагик Мартиросян назначен на должность руководителя администрации Шаумянского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Карвачар и представил сотрудникам райадминистрации Гагика Мартиросяна, пожелав ему плодотворной работы.