Պուտինը և Թրամփը դեմ առ դեմ զրուցել են 2 ժամ 10 րոպե նախապես ծրագրված 1,5 ժամվա փոխարեն
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիրմիր Պուտինը և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեմ առ դեմ զրուցել են 2 ժամ 10 րոպե նախապես ծրագրված մեկ ու կես ժամվա փոխարեն:
Interfax-ի փոխանցմամբ՝ երկու երկրների ղեկավարների հանդիպումը կայացել է Հելսինկիում:
Պուտինի և Թրամփի զրույցը սկսվել է 55 րոպե ուշացումով: Սպասվում է, որ նշյալ հանդիպմանը կհաջորդի ռուս-ամերիկյան բանակցություններն ընդլայնված կազմով՝ երկու երկրների պատվիրակների մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդվում է, Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի առաջնորդների առաջինը հանդիպումը Համբուրգում ևս ձգձգվել էր՝ նախատեսված 40 րոպեի փոխարեն նախագահները զրուցել էին 2 ժամ 15 րոպե:

• 16-07-2018 18:06:21   |   |  Общество
Президент РФ Владимир Путин и президент США Дональд Трамп беседовали тет-а-тет 2 часа 10 минут вместо запланированных полутора.
Встреча лидеров РФ и США в формате с глазу на глаз завершилась в Хельсинки, сообщает телеканал "Россия-24".
Беседа Путина и Трампа началась с 55-минутной задержкой. Ожидается, что за встречей последуют российско-американские переговоры в расширенном составе - с участием делегаций двух стран.
Как сообщалось, первая встреча двух лидеров в Гамбурге также затянулась, вместо запланированных 40 минут президенты беседовали 2 часа 15 минут.