Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Լեհաստանից ժամանած պատվիրակությանը
Սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Լեհաստանի Վոլոմինի շրջանի ղեկավար Կազիմերժ Ռակովսկու գլխավորած պատվիրակությանը։
Մասիս Մայիլյանը ողջունել է պատվիրակության անդամներին՝ հույս հայտնելով, որ Արցախ այցելությունը հնարավորություն կընձեռի համապարփակ տեղեկատվություն ստանալ հանրապետությունում տիրող իրավիճակի մասին և հիմք կդառնա երկկողմ համագործակցության հաստատման համար։ Այս համատեքստում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տեղական ինքնակառավարման ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարային ուղղությունների շուրջ։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը ներկայացրել է Արցախի արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղությունները՝ անդրադարձ կատարելով պետականաշինության, միջազգային ճանաչման և ապակենտրոնացված համագործակցության գործընթացներում արձանագրված ձեռքբերումներին։

• 27-09-2018 18:48:55   |   |  Политика
27 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял прибывшую с ознакомительным визитом в Арцах делегацию, возглавляемую главой   Воломинского района Республики Польши Казимержа  Раковского.
Масис Маилян приветствовал визит членов делегации и выразил надежду, что визит в Арцах предоставит им возможность получить  всестороннюю и объективную информацию о ситуации в республике и послужит основой для налаживания двустороннего сотрудничества.  В этом контексте собеседники обменялись мнениями относительно перспектив   двустороннего сотрудничества в области местного самоуправления.
В ходе встречи министр иностранных дел представил приоритетные направления внешней политики республики, коснушись прогресса, достигнутого в процессах государственного строительстве, международного признания Арцаха и   в установлении децентрализованного сотрудничества.