Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի Շնորհավորական ուղերձը Ուսուցչի օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Մենք բոլորս գիտենք, թե ինչ բարդ, բայց եւ չափազանց կարեւոր ու պատասխանատու աշխատանք են կատարում ուսուցիչները, ինչքան ուժ ու եռանդ են ներդնում նրանք այդ աշխատանքում, ինչքան ջանք են թափում, որպեսզի մատաղ սերունդը լինի կիրթ ու դաստիարակված, ստանա հիմնավոր գիտելիքներ, հմտություններ ու կարողություններ, գտնի իր արժանի տեղը կյանքում:
Մենք խորապես երախտապարտ ենք ձեզ, սիրելի՛ ուսուցիչներ, երախտապարտ ենք ձեր համբերատար ու սրտացավ վերաբերմունքի, ձեր անձնվիրության համար, այն հոգատարության ու ջերմության, որ տարիներ շարունակ դուք տալիս եք ձեր սաներին: Ձեր ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքն արժանի է ամենաբարձր գնահատանքի ու մեծ հարգանքի:
Պետությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում կրթության եւ գիտության ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը, անում է հնարավորը, որպեսզի Արցախի երեխաներն ստանան նորմալ կրթություն, որպեսզի մեր ուսուցիչներն աշխատեն ժամանակակից պահանջներին համապատասխանող ուսումնական հաստատություններում: Եվ այդ գործընթացը կրելու է շարունակական բնույթ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ, թանկագի՛ն ուսուցիչներ, եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք:

• 04-10-2018 14:05:28   |   |  Общество
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем учителя!
Мы все знаем, какую сложную, но крайне важную и ответственную работу выполняют учителя, сколько сил и энергии они вкладывают в эту работу, сколько усилий тратят, чтобы подрастающее поколение было образованным и воспитанным, получало основательные знания, умения и навыки, нашло свое достойное место в жизни.
Мы глубоко признательны вам, дорогие учителя! Признательны вам за ваше терпеливое и сердобольное отношение, за самоотверженность, за ту заботу и теплоту, которой вы одариваете ваших учеников на протяжении многих лет. Ваша ежедневная кропотливая работа достойна самой высокой оценки и большого уважения.
Государство уделяет особое внимание решению задач, существующих в сфере образования и науки, делает все возможное, чтобы дети Арцаха получали нормальное образование, чтобы наши учителя работали в учебных заведениях, соответствующих современным требованиям. И этот процесс будет носить последовательный характер.