ՎիվաՍել-ՄՏՍ. հրապարակվել են ամրակցված և շարժական կապի ծառայությունների հասանելիության վերաբերյալ տեղեկությունները
• 16-02-2019 11:45:40   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2019թ.-ի հունվարի 9–ին ընդունած N 1-Ն որոշման համաձայն՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պաշտոնական կայքէջում հրապարակվել են.
1. Ընկերության կողմից հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության ամրակցված կապի ծառայություններով ապահովված բնակավայրերի ցանկի, այդ բնակավայրերում կիրառվող ամրակցված կապի տեխնոլոգիաների և մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը, ընդ որում՝ Երևան քաղաքի համար՝ ըստ վարչական շրջանների.
Հղում կայքին՝ https://www.mts.am/docs/default-source/marcom/fixed-network-coverage-guide--final-arm_2019.pdf
2. Ընկերության հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական կապի ծածկույթ չունեցող բնակավայրերի ցանկի, իր կողմից հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական կապի ծածկույթով ապահովված բնակավայրերի ցանկի և այդ բնակավայրերում կիրառվող շարժական բջջային կապի տեխնոլոգիաների և մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:

VivaCell-MTS: information of fixed and mobile services published
In accordance with January 9, 2019 decision N 1-Ն of the Public Services Regulation Commission of the Republic of Armenia, VivaCell-MTS official website provides:
1. Information on the list of settlements equipped with the Company’s fixed services of public electronic communication, as well as the fixed communication technologies applied and services rendered in the listed settlements; the information on the services in the territory of Yerevan, presented by its administrative districts.
Link to the relevant page on the official website: https://www.mts.am/docs/default-source/marcom/fixed-network-coverage-guide--final-arm_2019.pdf
2. Information on settlements without mobile services of public electronic communication, the settlements with the Company’s mobile network coverage, as well as the mobile communication technologies and services rendered in those settlements.
Link to the relevant page on the official website: https://www.mts.am/docs/default-source/marcom/technologies_eng_2019.pdf