Մեկ նամականիշով նոր գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակը» թեմային
• 18-02-2019 13:45:05   | Հայաստան  |  Հասարակություն
2019 թվականի փետրվարի 18-ին Հովհաննես Թումանյանի թանգարանում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակը» թեմային:
1100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով գեղաթերթիկը տպագրված է Կանադայի “Lowe Martin Group” տպագրատանը՝ 20 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն գրող, բանաստեղծ, ազգային և հասարակական գործիչ Հովհաննես Թումանյանը` իր ստեղծագործությունների և ձեռագրերի խորապատկերին: Նամականիշի վրա նաև տեղադրված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի լոգոտիպը, քանի որ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյա հոբելյանը ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Հռչակավոր մարդկանց և կարևոր իրադարձությունների 2018-2019 թթ. օրացույցում:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արտակ Ապիտոնյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

New souvenir sheet with one stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 150th anniversary of Hovhannes Toumanian”
• 18-02-2019 13:45:05   | Armenia  |  Social
On February 18th, 2019, a souvenir sheet with one stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 150th anniversary of Hovhannes Toumanian” has been cancelled and put into circulation by “HayPost” CJSC in the premises of Hovhannes Toumanian museum.
The souvenir sheet with nominal value of 1100 AMD is printed in “Lowe Martin Group” printing house in Canada with the print-run of 20 000 pcs. The author of the souvenir sheet’s design is the chief designer of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.
The postage stamp of the souvenir sheet depicts the famous Armenian writer, poet, national and public figure Hovhannes Toumanian against the background of his books and handwriting. The postage stamp also depicts the logo of UNESCO as the 150th anniversary of Hovhannes Toumanian is included in the 2018-2019 UNESCO calendar of renowned people and important events.
The souvenir sheet was cancelled by the Minister of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia Hakob Arshakyan, the Minister of Education and Science Arayik Harutyunyan, the Deputy Minister of Foreign Affaires of the Republic of Armenia Artak Apitonyan, the Chairman of the Board of “HayPost” CJSC Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.