Հանրապետական շաբաթօրյակ ԱՐՄԵՆԱԼ-ում
ԱՐՄԵՆԱԼ փայլաթիթեղագլանման գործարանի ավելի քան 100 աշխատող մասնակցեց հանրապետական շաբաթօրյակին: Նրանք մաքրեցին ձեռնարկության ներսում գտնվող արդյունաբերական և կանաչ գոտիները,  ինչպես նաև մերձգործարանային պուրակը չոր ճյուղերից, անցած տարվա տերևներից, կենցաղային և շինարարական թափոններից:
- Աղբը հեռացնելու համար պահանջվեց երկու ԿամԱԶ, - հայտնեց ԱՐՄԵՆԱԼ-ի վարչատնտեսական բաժնի պետ Աշոտ Սերոբյանը: - Գործարանի ստորաբաժանումները մրցում էին տարածքի մաքրման աշխատանքների արդյունավետության համար: Առավել աչքի ընկան ֆինանսական և առևտրային տնօրինությունների, ինչպես նաև պահպանության ծառայության աշխատակիցները: Պուրակում մեզ հետ աշխատում էին մերձակա շենքերի բնակիչները: Գործարանի ներսում գտնվող տարածքները կարգի բերեցին արտադրամասերի հերթափոխից ազատ աշխատողները:
Բոլոր ծառերի բները, իսկ ԱՐՄԵՆԱԼ-ի տարածքում մի քանի հարյուր ծառ կա, վնասարար միջատներից պաշտպանելու համար կրի լուծույթով պատեցին: Ձեռնարկության ճանապարհների երկայնքով եզրաքարերը ներկվեցին սպիտակ ներկով: Գործարանը գարնանային ու բարեխնամ տեսք ստացավ:

Общереспубликанский субботник на АРМЕНАЛе
Ереван, 23 марта 2019 года. – Более ста работников фольгопрокатного завода АРМЕНАЛ приняли участие в общереспубликанском субботнике в рамках программы “Чистая Армения”. Они очистили от сухих веток, прошлогодней листвы, бытовых и строительных отходов промышленные и зеленые зоны внутри предприятия, а также призаводской сквер.
- Для вывоза мусора потребовалось два КамАЗа, - сказал начальник административно-хозяйственного отдела АРМЕНАЛа Ашот Серобян. – Подразделения завода соревновались в эффективности работ по уборке территории. Наиболее отличились коллективы финансовой и коммерческой дирекций, а также службы охраны. В сквере вместе с ними трудились жители прилегающих домов. Внутризаводские территории в порядок приводили и свободные от смены работники производственных цехов.
Стволы всех деревьев, а их на АРМЕНАЛе несколько сотен, для защиты от вредителей покрыли раствором извести. Белой краской выкрашены бордюры вдоль транспортных путей. Завод принял весенний ухоженный вид.