IDBank-ը 5 ուսանողի 1մլն դրամի չափով կրթաթոշակ է շնորհել և հայտարարել «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլի մասին
• 16-08-2019 17:09:23   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
IDBank-ն այսօր հյուրընկալել է Բանկի կողմից իրականացվող կրթական ծրագրերի մասնակիցներին։ Հատուկ նրանց համար կազմակերպված միջոցառման ընթացքում, որին ներկա էր Բանկի բարձրագույն ղեկավարությունը, նախ ամփոփվեց «IDBank-ի անվան կրթաթոշակ» ծրագիրը, որը հասցեագրված է այն ուսանողներին, ովքեր մագիստրատուրայում ուսումը շարունակելու նպատակ ունեն։
Բանկի ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ ծրագրի մեկնարկի մասին հայտարարելուց հետո բազում խելացի և շնորհալի ուսանողներից ստացվել էին մեծ թվով դիմումներ, որոնք ուսումնասիրելու և հաղթողներին ընտրելու դժվարին գործընթացին ներգրավվել էին Բանկի տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ։  «Բազմաթիվ դիմորդներից ընտրվել է 5 ուսանող. նրանք կստանան 1-ական մլն․ ՀՀ դրամ կրթաթոշակ ուսումը մագիստրատուրայում շարունակելու համար։ Ծրագիրը դրանով չի սահմանափակվելու, մենք պատրաստվում ենք դասախոսությունների, փորձի փոխանակման հանդիպումների շարք անցկացնել նրանց հետ, ինչպես արել ենք «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի շրջանակում։ Կարծում ենք՝ նման քայլերը հնարավորություն են տալիս ուսանողներին ինտեգրվելու բանկային միջավայր, ունեցած տեսական գիտելիքի ծավալը համալրել գործնական մասով և առավել մոտ գտնվել իրենց ապագա աշխատանքին։  Ի դեպ, այսօր այստեղ հավաքվել են նշված ծրագրով Բանկում արդեն իսկ աշխատող երիտասարդներ, ինչպես նաև նրանք, ովքեր ընտրվել են որպես «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլի մասնակիցներ»,-ասել է Սոնա Մանուչարյանը։
Կրթաթոշակների շնորհման հանդիսավոր արարողությունից հետո ազդարարվեց «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլը։ Ուսանողներին ուղղված ողջույնի խոսքում Բանկի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը հաջողություն մաղթեց բոլոր մասնակիցներին՝ հատուկ ընդգծելով նման միջոցառումների կարևորությունը․ «Կրթական ծրագրերը Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղություններից մեկն են և անձնահատուկ նշանակություն ունեն մեզ համար։ Մենք խոր համոզմունք ունենք, որ կրթությունը հասարակության զարգացման կարևորագույն հիմնաքարն է, ուստի  IDBank-ը շարունակաբար ներդրումներ է անում մարդու, նրա գիտելիքի ու ներուժի մեջ, մենք ծրագրեր ենք իրականացնում կրթության որակի բարելավման, աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողների՝ աշխատանքի ընդունման ուղղությամբ, ընդ որում բոլոր այս ուղղություններով լուծում ենք նաև սոցիալական խնդիր»։
Բանկում նշել են, որ IDBank-ի կրթական ծրագրերն ունենալու են շարունակական բնույթ և ուղղված են լինելու ոչ միայն ուսանողներին, այն նաև առավել լայն հասարակությանը՝ ընդգրկելով ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներ։

IDBank предоставил стипендию в размере 1 млн драмов 5-и студентам и объявил о начале второго этапа программы «Построй карьеру с IDBank»
• 16-08-2019 17:09:23   | Армения  |  Организации
IDBank сегодня принял участников образовательных программ, реализуемых Банком. В ходе мероприятия, организованного специально для участников образовательных программ, с участием высшего руководства Банка была обобщена программа «Именная стипендия IDBank-а», которая предназначена студентам, желающим продолжить учебу в магистратуре.
По словам Соны Манучарян, главы УЧР Банка, после объявления о запуске программы было получено большое количество заявок, которые были рассмотрены  глававами различных подразделений Банка и выбраны победители. «Из многих претендентов были выбраны 5 студентов, каждый из которых получит 1 миллион драмов РА для продолжения учебы в магистратуре. Программа этим не ограничится: будут организованы лекции, а также ряд встреч по обмену опытом, как мы это делали в рамках проекта «Построй карьеру с IDBank». Мы считаем, что это позволяет студентам интегрироваться в банковскую среду и быть ближе к своей будущей работе. Кстати, сегодня здесь собрались молодые люди, уже работающие в Банке по результатам программы «Построй карьеру с IDBAank», а также выбранные в качестве участников второго этапа данного проекта студенты», - сказала Сона Манучарян.
После торжественной церемонии вручения сертификатов Стипендий на 1 млн. драмов РА было объявлено о старте второго этапа программы «Построй карьеру с IDBank». В приветственном обращении к студентам Председатель Правления Банка Мгер Абраамян пожелал всем участникам успехов, подчеркнув важность подобных мероприятий: «Образовательные программы являются одним из основных направлений корпоративной социальной ответственности Банка и имеют для нас особое значение. Мы твердо убеждены в том, что образование является ключевой опорой развития общества, поэтому IDBank постоянно инвестирует в людей, их знания и потенциал. Мы реализуем программы, направленные на повышение качества образования, программы для студентов, не имеющих опыта работы, и параллельно мы решаем социальные проблемы».
В Банке отметили, что образовательные программы IDBank-а будут непрерывными и ориентированными не только на студентов, но и на широкую общественность, включая мероприятия, направленные на повышение финансовой грамотности населения.