Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 16-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ին:
<<Վեհափա՛ռ Տեր,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ՝ Ձեր սիրելի մոր՝ Լուսին Քեշիշյանի մահվան կապակցությամբ:
Նա մեր հիշողության մեջ կմնա որպես հայ կնոջ վառ կերպար, ով իր ողջ կյանքը նվիրել էր ընտանիքին, հարազատ ժողովրդին ու հայրենիքին եւ խոր հարգանք էր վայելում հասարակության շրջանում:
Անդառնալի կորստի այս ծանր պահին մաղթում եմ տոկունություն ու ոգու կորով Ձեզ, հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին։

Бако Саакян направил телеграмму соболезнования Католикосу Великого Дома Киликийского Араму Первому
16 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграмму соболезнования Католикосу Великого Дома Киликийского Араму Первому.
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично выражаю глубокое соболезнование Вам в связи с кончиной Вашей любимый матери – Лусин Кешишян.
Она останется в нашей памяти ярким образом армянской женщины, которая посвятила всю свою жизнь семье, родному народу, своей родине и пользовалась глубоким уважением в обществе.
В этот тяжелый момент невосполнимой утраты я желаю терпения и стойкости духа Вам и всем родственникам покойной.