IDBank-ը մասնակցել է Հայաստանի Բանկերի միության՝ «ֆինանսական գրագիտություն և հմտություններ» ծրագրին
Հայաստանի Բանկերի միության «Ֆինանսական գրագիտություն և հմտություններ» ծրագրի շրջանակում IDBank-ը Անգլիական այգում անցկացրել է «Վճարային քարտեր, դրանց կիրառելիությունը» թեմայով ինտերակտիվ դասախոսություն։
Բանկի թվային ուղիներով վաճառքների բաժնի ղեկավար Հրաչյա Պապիկյանն ու մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Հովհաննիսյանը ուսանողներին են ներկայացրել վճարային քարտերի տեսակները, դրանց կիրառման նպատակահարմարությունն այս կամ այն դեպքում, տվյալ շուկայի զարգացման միտումներն աշխարհում և Հայաստանում։
Բանախոսները պատասխանել են նաև ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին։
Այնուհետև խաղարկություն է անցկացվել․ հաղթողը ստացել է IDBank-ի հատուկ մրցանակ,  դասախոսության բոլոր մասնակիցներն էլ՝ հուշանվերներ։
Բանկի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ Բանկը մեծ կարևորություն է տալիս կրթությանը, որը IDBank-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական ուղղություններից մեկն է․ «Ֆինանսներն, առհասարակ, այն ոլորտն է, որից պետք է գլուխ հանել․սկսած անձնական բյուջեի պլանավորումից մինչև բանկային գործարքներ՝ ժամանակակից աշխարհում մեզնից յուրաքանչյուրն ուզի, թե ոչ կյանքի որոշակի փուլում առնչվում է այս ոլորտին։ Կարող է թվալ, թե դա յուրաքանչյուր անձի գործն է՝ կհասկանա՞, թե ինչ գործարք է անում, թե ոչ, կկարողանա՞ ճիշտ պլանավորել վարկ վերցնելու կամ ավանդ ներդնելու գործարքը, բայց՝ ոչ։ IDBank-ը շահագրգռված է ունենալ գրագետ հաճախորդ, ով տալիս է ճիշտ, իրեն օգտակար հարցադրումներ և ստանում սպառիչ պատասխաններ։ Այս համատեքստում IDBank-ը՝ իր մասնագետներով, ռեսուրսներով պատրաստ է ամեն կերպ աջակցել բնակչության ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը»,- ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանն ու հավելել, որ նման նախաձեռնությունները  շարունակական են լինելու։
Հիշեցնենք՝ IDBank-ը 5 ուսանողի շնորհել է 1-ական մլն դրամ կրթաթոշակ ուսումը մագիստրատուրայում շարունակելու համար, արդեն 2-րդ փուլով անցկացնում է «Կառուցի՛ր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագիրը, որով ավարտական կուրսի ուսանողները հնարավորություն են ստանում Բանկում երկամսյա դասընթացն անցնելուց հետո դառնալ Բանկի աշխատակից։ Բանկը նաև միացել է World Vision Armenia բարեգործական կազմակերպության «Դպրոցի ճամփան» նախաձեռնությանը, որի նպատակն է անապահով ընտանիքների երեխաներին ապահովել դպրոցական հագուստով և առաջին անհրաժեշտության դպրոցական պարագաներով։

IDBank participated in the program “Financial Literacy and skills” implemented by the Union of Banks of Armenia
• 20-09-2019 18:36:30   | Armenia  |
In the framework of  the program "Financial Literacy and Skills" established by the Union of Banks of Armenia,  IDBank held an interactive lecture on topic "Payment Cards, Their Applicability" in the English Park.
Head of Digital Banking Department Hrachya Papikyan and Head of Marketing Department Tatevik Hovhannisyan, presented  the types of payment cards to the students, the convenience of the usage of these cards  in different cases, the market development trends in the world and in Armenia. A lottery was also organized for students.  The winner received a special IDBank prize, and other representative packages were gifted to all students.
According to the Head of Communications Department, Tatevik Vardevanyan, the Bank attaches great importance to education, which is one of the key areas of IDBank’s corporate social responsibility: “In general, finance is the field about which people need to have some knowledge: starting from personal budget planning to banking transactions: in the modern world, each of us, we want it or not, have to be involved in this field at some stages of our lives. It may seem it’s everybody’s business, whether he or she  will understand what kind of transaction is made, whether this person will be able to plan exactly how to take a credit or to make a deposit, but this is not like that. IDBank’s interested to have informed customers, who ask right questions and receive right answers. In this framework IDBank, together with its  specialists and resources, is ready to support  the rise of financial education”, said Tatevik Vardevanyan and added that such kind of initiatives will continue.
We remind that IDBank awarded 1 million AMD to 5 students to continue  their education in the master’s degree,  also,   the second phase of the program “Build your career with IDBank” is currently implemented, which gives undergraduate students an opportunity to become an employee of the Bank after taking the 2 months training at the Bank. The Bank also joined the initiative of World Vision Armenia “Back to School”, which is aimed at providing  essential school supplies to as many children as possible.