Հրավիրում եմ Չինագետների, փորձագետների և «Իցզին» կամ Յու. Կ. Շուցկիի ռուսերեն միակ թարգմանված Չինական դասական «Փոփոխությունների գիրք» գրքի մասնագետների (1960) ուշադրությունը
• 21-09-2019 21:09:50   | Հայաստան  |  Հայտարարություններ
1998թ.-ից մինչ օրս գործող՝ Ֆելիքս Դանիելյանի Հեղինակային օրացույցը 2017թ.-ից վերանվանվել է գալիք իրադարձությունների կանխատեսման «ԱՄԵՆ ԻՆՉԻՆ ԻՐ ԺԱՄԱՆԱԿԸ» հեռակա դպրոցի: Օրացույցը տարածվում է ֆիզիկական անձ-բաժանորդների ծայրահեղ սահմանափակ շրջանակում և իրենից ներկայացնում է ամենամսյա տեղեկատվություն ժամանակի մեջ գերիշխող լուսնային ամսվա ԼԱԻ ընդհանուր տիպական իրավիճակները (64-ից մեկը), ինչպես նաև թվարկում է տվյալ ԼԱԻ տիպային օրերը (տվյալ արևելյան տարվա օրինաչափությունների ութնյակը) և նշում տվյալ ԼԱԻ  (www.vsemusvoyovremya.ru) երկժամյակների որակական տարբերությունների 64 տեսակները: Երկժամյակները երկու տարբերակով են. մեկ տողում՝ անվանումն ու էությունը և մի քանի մանրամասն տեքստ՝ նշանային փոփոխությունների տարբերակման համար:
ԱԻԻԺ օրացույցը հեղինակի 30 տարվա անհատական ուսումնասիրությունների արդյունքն է՝ հիմնված ժամանակի միատեսակ միջակայքերի որակական տարբերության 64 տեսակների գիտական բացահայտման վրա, որ կոչված է  ծառայելու իրական ժամանակի համապատասխանության ստուգմանն ու վերհանմանը: Կարող է ծառայել որպես Մարդու՝ չինական Դաոյի բնական ազդեցությամբ բարոյա-էթիկական դաստիարակության մեթոդական ձեռնարկ՝ որպես յուրօրինակ կենսական էներգիայի  perpetuum mobilе. Միաժամանակ առաջարկվել է 64 տարրերի նշաններով քառակուսի (8х8)  մատրիցայի կիրառումը, որը պարզաբանում է դրանց սխեմայի մաթեմատիկական խիստ հերթականությունը 1984 -2043 թթ. Ժամանակահատվածի համար:
Այս ձևով Օրացույցն արմատապես կփոխի այն յուրացրած մարդու աշխարհընկալումն ու աշխարհայացքը և կարող է ծառայել որպես երրորդ գլոբալ գիտական հեղափոխության սկիզբ:
Հ.Գ. Ժամանակի անցած հատվածները ծառայում են իրադարձությունների իրական պատճառների բացահայտմանը Միասնական գործընթացի զարգացման բոլոր բաների բարձր ընդհանրացման համակարգում:
Բաժանորդագրվելու ցանկություն հայտնողների դիմումները կքննարկվեն resume-ի առկայության դեպքում (e-mail: danfo[email protected]):

ВНИМАНИЮ Китаеведов, экспертов и специалистов “Ицзин” или книга Ю.К.Щуцкого в единственном переводе на русский “Китайская классическая ”Книга Перемен” (1960).
• 21-09-2019 21:09:50   | Армения  |  Объявления
Действующий с 1998г. по сей день, авторский Календарь Феликса Даниеляна переименован с 2017г. в Заочную Школу предвидения наступающих событий “ВСЕМУ СВОЁ ВРЕМЯ”.
Календарь рассылается  крайне  ограниченному контингенту физических лиц-подписчиков и представляет собой ежемесячную информацию о доминирующей по времени лунно-месячной общетипичной ситуации ЛМС (одной из 64-х), а также перечисляет типичные дни данной ЛМС (восьмерка закономерностей данного восточного года) и указывает 64 вида качественного различия двухчасовок данной ЛМС (www.vsemusvoyovremya.ru). Двухчасовки – в двух вариантах: одной строкой – название и сущность и несколько подробный текст с целью различения смены ориентиров.
Календарь “ВСВ” – результат 30-летних индивидуальных исследований автора  и основан на научном открытии 64-х видов качественного различия одинаковых промежутков времени, призванном служить  для выявления и  проверки на соответствие  реальному времени. Может служить в качестве  методического пособия нравственно-этического воспитания Человека в естественном воздействии китайского Дао – как своеобразный perpetuummobilе жизненной энергии. Одновременно предложено использование  квадратной (8х8) Матрицы с 64 элементами символов, поясняющей строго математическую очередность их смены в 1984 ÷ 2043гг.
В такой форме Календарь радикально изменит миропонимание и мировоззрение его усвоившего человека и может  служить  в качестве  начала третьей глобальной  научной  революции. P.S. Прошедшие отрезки  времени  служат для выявления  реальной причины событий Единого  процесса развития в системе  высоких обобщений всего сущего.
Заявления о желании стать  подписчиком будут рассмотрены при наличии resume(e-mail: danfo[email protected])