IDBank-ն ունի 13 նոր աշխատակից
IDBank-ում ամփոփել են «Կառուցի՛ր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլը, որի արդյունքում աշխատանքի առաջարկ է ստացել ծրագրի 13 մասնակցի։
Հոկտեմբերի 30-ին անցկացված ամփոփիչ միջոցառմանը մասնակիցներին հանձնվել են սերտիֆիկատներ, մեծ մասը ստացել են աշխատանքային առաջարկ և այժմ արդեն IDBank-ի թիմի անդամ են։ Բանկի ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանի խոսքով ծրագրի և՛ առաջին, և՛ երկրորդ փուլերը հաջողված էին, և եթե առաջին փուլում բանկում երկամսյա ուսուցման հնարավորություն ունեին աշխատանքային փորձ չունեցող ավարտական կուսի ուսանողները, ապա երկրորդ փուլում նման հնարավորություն ընձեռվեց նաև վերջին 5 տարիների ընթացքում ավարտած, բայց աշխատանքային փորձի պակասով դիմորդներին։
«Առաջին փուլի ընթացքում ունեինք բազմաթիվ դիմորդներ, ովքեր մասամբ չէին համապատասխանում մեր դրած պահանջներին, սակայն նրանց մեջ կային շատերը, ում կցանկանայինք տեսնել մեր թիմի կազմում, ուստի երկրորդ փուլում որոշեցինք լայնացնել հնարավորությունների շրջանակն ու ծրագրում ընդգրկել ինչպես ուսանողների, այնպես էլ բուհն ավարտած, բայց աշխատանքային փորձ չունեցող անձանց», - ասել է Սոնա Մանուչարյանը։
«Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի նպատակը ուսանողներին լրացուցիչ գիտելիքներ ու փորձ ստանալու հնարավորություն տալն է՝ լուծելով նաև նրանց աշխատանքի տեղավորման խնդիրը։ Դասընթացներն անցկացվում են Բանկի՝ բաժնի և վարչության ղեկավարների մակարդակով՝ անհատական և խմբային ձևով, և ներառում են բանկային ոլորտին առնչվող կարևորագույն թեմաները:
IDBank-ի համար «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագիրն ունի շարունակական բնույթ, և շուտով կհայտարարվի ծրագրի երրորդ փուլը։ Նորություններին կարող եք տեղեկանալ Բանկի պաշտոնական կայքէջում՝ www.idbank.am, ինչպես նաև սոց․ցանցերի էջերում։

IDBank has got 13 new employees
The second phase of the project “Build Your Career with IDBank'' was summarized at IDBank. As a result of this project 13 participants got job offers.
At the closing event on October 30, participants were awarded certificates, most of them got job offers and are now members of the IDBank team. According to Sona Manucharyan, Head of the Bank's HRM division, both the first and the second stages of the program were successful, and if the first stage was only for graduates with no work experience, this time we involved also former students who graduated during the last 5 years, but who had lack of work experience.
“In the first phase we had a lot of applicants who didn't meet our requirements in part, but there were many who we would like to see in our team, so in the second phase we decided to broaden the scope and include both students and university graduates, with no work experience,” said Sona Manucharyan.
The goal of the project "Build Your Career with IDBank"  is to provide students with additional knowledge and experience,  also solving the problem of finding a job. The courses are delivered at the level of the Bank's department and division managers, both individually and in groups, and involve key topics referring banks.
IDBank's "Build Your Career with IDBank" project is a continuing one, and the third phase of the project will be announced soon. You can be informed about the news visiting the Bank's official website: www.idbank.am, as well as social media platforms: