Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Բելգիայի ֆրանկոֆոն շրջանակների մի խումբ անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 8-ին հանդիպում է ունեցել Բելգիայի ֆրանկոֆոն շրջանակների մի խումբ անդամների հետ, որոնց կազմում էին Բելգիայի դաշնային եւ տարածաշրջանային խորհրդարանների անդամներ, հասարակական, քաղաքական եւ գիտամշակութային ոլորտների ներկայացուցիչներ:
Քննարկվել են քաղաքական, մարդասիրական, գիտակրթական, մշակութային եւ մի շարք այլ ոլորտներում երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի ֆրանկոֆոն համայնքի եւ կառույցների հետ Արցախի կապերը դինամիկորեն զարգանում են՝ հույս հայտնելով, որ ապագայում դրանք էլ ավելի կամրապնդվեն եւ կընդլայնվեն:

• 09-11-2019 11:55:35   |   |  Press release
On 8 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan met a group of members of the Belgian Francophone circles comprising deputies of the Belgian Federal and Regional Parliaments, representatives of the public, political and scientific-cultural spheres.
Issues related to the bilateral relations in political, humanitarian, scientific-educational, cultural and other spheres were on a discussion agenda.
The Head of the State noted with satisfaction that Artsakh’s relations with the Francophone community and structures of Belgium are developing dynamically voicing hope that they will further on strengthen and expand.