Բակո Սահակյանը ներկա է գտնվել «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնի գրադարան-ընթերցասրահի բացման արարողությանը
• 15-11-2019 15:56:34   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 15-ին Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում ներկա է գտնվել «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնի գրադարան-ընթերցասրահի բացման արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման ենթակառուցվածքների առկայությունը՝ կրթության եւ գիտության զարգացման ու մատաղ սերնդի դաստիարակման տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян присутствовал на церемонии открытия библиотеки-читального зала научно-культурного центра “Матенадаран-Гандзасар” в селе Ванк Мартакертского района
• 15-11-2019 15:56:34   |   |  Пресс-релизы
15 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян присутствовал на церемонии открытия библиотеки-читального зала научно-культурного центра “Матенадаран-Гандзасар” в селе Ванк Мартакертского района.
Глава государства отметил важность наличия подобных инфраструктур с точки зрения развития образования и науки и воспитания подрастающего поколения.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, другие должностные лица.