ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՈՒՄ ՀՀ ԴԱՏԱԽԱԶՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է<br /> ՏԻԳՐԱՆ ԱՐԶԱՔԱՆՑՅԱՆԻ ՄԱՀԱՓՈՐՁԻ ԳՈՐԾԸ ՔՆՆՈՂ ՔՆՆՉԱԿԱՆ ԽՄԲԻ ՀԵՏ <br />
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՈՒՄ ՀՀ ԴԱՏԱԽԱԶՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է
ՏԻԳՐԱՆ ԱՐԶԱՔԱՆՑՅԱՆԻ ՄԱՀԱՓՈՐՁԻ ԳՈՐԾԸ ՔՆՆՈՂ ՔՆՆՉԱԿԱՆ ԽՄԲԻ ՀԵՏ
• 27-09-2007 20:40:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ դատախազության ներկայացուցիչ Կամո Ավակումյանը սեպտեմբերի 27-ին հանդիպել է ՌԴ դատախազության աշխատակիցների, ինչպես նաեւ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանի նկատմամբ բռնարարքի գործով նախաքննությունն իրականացնող քննչական խմբի հետ: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ը տեղեկացավ ՀՀ գլխավոր դատախազության կայքէջից: ՌԴ իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները իրենց հայաստանցի գործընկերոջը տեղեկացրել են, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՌԴ քրեական օրենսգրքի 30-105-րդ հոդվածի (սպանության փորձ) հատկանիշներով: Ռուս իրավապահները հավաստիացրել են, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները սպանության փորձի բոլոր հանգամանքները պարզելու, մեղավոր անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ: Քրեական գործը գտնվում է Մոսկվայի Տվերսկոյ տարածքային քննչական բաժնի վարույթում: ՀՀ դատախազության ներկայացուցիչը տեղյակ կպահվի քրեական գործի ընթացքի մասին: Հիշեցնենք, որ ԱԺ պատգամավոր, «Գրեյթ Վելի» ընկերության հիմնադիր եւ նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանը սեպտեմբերի լույս 26-ի գիշերը Մոսկվայի «Մետրոպոլ» խաղատանը կովկասյան արտաքինով 2 անձանց հետ վեճի է բռնվել, որի հետեւանքով ստացել է դանակի եւ հրազենային վնասվածքներ: Բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատում են որպես «կայուն ծանր»:

ПРЕДСТАВИТЕЛЬ ПРОКУРАТУРЫ РА В РФ ВСТРЕТИЛСЯ СО<br /> СЛЕДСТВЕННОЙ ГРУППОЙ, РАССЛЕДУЮЩЕЙ ПОКУШЕНИЕ НА ЖИЗНЬ ТИГРАНА<br /> АРЗАКАНЦЯНА<br />
ПРЕДСТАВИТЕЛЬ ПРОКУРАТУРЫ РА В РФ ВСТРЕТИЛСЯ СО
СЛЕДСТВЕННОЙ ГРУППОЙ, РАССЛЕДУЮЩЕЙ ПОКУШЕНИЕ НА ЖИЗНЬ ТИГРАНА
АРЗАКАНЦЯНА
• 27-09-2007 20:40:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 27 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Представитель прокуратуры РА в Российской Федерации Камо Авакумян 27 сентября встретился с сотрудниками прокуратуры РФ, а также со следственной группой, ведущей следствие по делу о покушении на депутата НС РА Тиграна Арзаканцяна. Об этом "НОЯН ТАПАНУ" стало известно из сайта Генпрокуратуры РА. Представители правоохранительных органов РФ сообщили, что по факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 30-105 УК РФ (попвтка убийства). Российские правоохранители заверили, что предпринимаются все необходимые меры для выяснения всех обстоятельств покушения, выявления виновных. Уголовное дело находится в ведении Тверского территориального следственного управления Москвы. Представитель прокуратуры РА будет информирован о ходе дела. Напомним, что депутат НС РА, учредитель и председатель компании "Грейт Вели" Тигран Арзаканцян в ночь на 26 сентября, в казино "Метрополь" в Москве вступил в спор с двумя лицами с кавказской внешностью, в результате чего получил ножевые и огнестрельные ранения. Врачи оценивают его состояние как стабильно тяжелое.