ՍՈՒՐԲ ԽԱՉ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՎԵՐԱԲԱՑՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ<br /> ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՄԵԿՆՄԱՆ ՀԱՐՑԸ ԴԵՌ ՔՆՆԱՐԿՎՈՒՄ Է<br />
ՍՈՒՐԲ ԽԱՉ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՎԵՐԱԲԱՑՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ
ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՄԵԿՆՄԱՆ ՀԱՐՑԸ ԴԵՌ ՔՆՆԱՐԿՎՈՒՄ Է
• 16-03-2007 18:00:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մարտի 29-ին Վանի Աղթամար կղզու Սուրբ Խաչ եկեղեցու վերաբացման արարողությանը Հայաստանի պատվիրակության մեկնման հարցն այժմ քննարկվում է ՀՀ Արտաքին գործերի եւ Մշակույթի ու երիտասարդության հարցերի նախարարությունների կողմից: Ինչպես մարտի 16-ի ասուլիսում հայտնեց ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, վերջնական որոշումը կընդունվի այդ քննարկումներից հետո միայն: Նախարարը նշեց, որ ինքը Թուրքիայի մշակույթի նախարարից անձնական հրավեր է ստացել եւ, ամենայն հավանականությամբ, անձամբ կմեկնի Թուրքիա:

ISSUE OF ARMENIAN DELEGATION'S DEPARTURE FOR TAKING PART IN<br /> REOPENING CEREMONY OF SURB KHACH CHURCH BEING DUSCUSSED<br />
ISSUE OF ARMENIAN DELEGATION'S DEPARTURE FOR TAKING PART IN
REOPENING CEREMONY OF SURB KHACH CHURCH BEING DUSCUSSED
• 16-03-2007 18:00:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, MARCH 16, NOYAN TAPAN. The issue of Armenian delegation's departure for taking part in the reopening ceremony of Van's Akhtamar Island's Surb Khach Church on March 29 is being currently discussed by RA Ministry of Culture and Youth Affairs. As RA Minister of Culture and Youth Affairs Hasmik Poghosian stated at the March 16 press conference, the final decision will be made only after these discussions. The Minister mentioned that she has received a personal invitation by Turkish Minister of Culture and in all probability, will personally leave for Turkey.