ՆՈՎՐՈՒԶ ՄԱՄԵԴՈՎ. «ՄԱԿ-Ի ԳԼԽԱՎՈՐ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԸ ՔՆՆՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌՆԻ<br /> ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՕԿՈՒՊԱՑԻԱՅԻ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ՀԱՐՑԵՐԻ ՈՂՋ ՀԱՄԱԼԻՐԸ»<br />
ՆՈՎՐՈՒԶ ՄԱՄԵԴՈՎ. «ՄԱԿ-Ի ԳԼԽԱՎՈՐ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԸ ՔՆՆՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌՆԻ
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՕԿՈՒՊԱՑԻԱՅԻ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ՀԱՐՑԵՐԻ ՈՂՋ ՀԱՄԱԼԻՐԸ»
• 20-09-2006 17:33:00   | Ադրբեջան  |  Միջազգային
ԲԱՔՈՒ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Ետխորհրդային տարածքի «սառեցված» հակամարտությունների հետ կապված իրադրության հարցի ընդգրկումը ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 61-րդ նստաշրջանի օրակարգում ենթադրում է, մասնավորապես, Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի տարածքի մի մասի օկուպացման հետ կապված հարցերի ողջ համալիրի քննարկում»: Ինչպես հաղորդում է «Դեյ.ազը», այս մասին լրագրողներին այսօր հայտնել է Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի արտաքին կապերի բաժնի վարիչ Նովրուզ Մամեդովը: «Այդպիսով, ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովում մի անգամ եւս կքննարկվեն այդքան երկար ժամանակ շարունակվող օկուպացիայի եւ օկուպացված հողերում տեղի ունեցող գործընթացների, ինչպես նաեւ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի ընդունած չորս բանաձեւերի չկատարման հետ կապված հարցերը»,- ասել է Ն.Մամեդովը:

НОВРУЗ МАМЕДОВ: "ГЕНАССАМБЛЕЯ ООН РАССМОТРИТ ВЕСЬ КОМПЛЕКС<br /> ВОПРОСОВ, СВЯЗАННЫХ С АРМЯНСКОЙ ОККУПАЦИЕЙ"<br /> ВОПРОСОВ, СВЯЗАННЫХ С АРМЯНСКОЙ ОККУПАЦИЕЙ"
НОВРУЗ МАМЕДОВ: "ГЕНАССАМБЛЕЯ ООН РАССМОТРИТ ВЕСЬ КОМПЛЕКС
ВОПРОСОВ, СВЯЗАННЫХ С АРМЯНСКОЙ ОККУПАЦИЕЙ"
• 20-09-2006 17:33:00   | Азербайджан  |  Международные новости
БАКУ. 20 СЕНТЯБРЯ. НОЯН ТАПАН. "Включение вопроса о ситуации с "замороженными" конфликтами на постсоветском пространстве в повестку 61-ой сессии Генеральной ассамблеи ООН предполагает, в частности, рассмотрение всего комплекса вопросов, связанных с оккупацией Арменией части территории Азербайджана". Как сообщает Day.Az, об этом журналистам сегодня сообщил завотделом внешних связей Аппарата президента Азербайджана Новруз Мамедов. "Таким образом, на Генассамблее ООН еще раз будут обсуждены вопросы, связанные с продолжающейся столь длительный срок оккупацией и процессами, происходящими на оккупированных землях, а также невыполнением четырех резолюций, принятых Советом Безопасности ООН",- сказал Н.Мамедов.