ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿԱՐՈՂ Է ՀԱՎԱԿՆԵԼ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ 2007 Թ.-Ի<br /> ՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՄՐՑԱՇԱՐԻ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻՆ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿԱՐՈՂ Է ՀԱՎԱԿՆԵԼ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ 2007 Թ.-Ի
ՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՄՐՑԱՇԱՐԻ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻՆ
• 15-06-2004 16:45:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Եթե մինչեւ 2007 թվականն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանը համապատասխանի ՈՒԵՖԱ-ի կողմից առաջադրված պայմաններին, եւ եթե ՈՒԵՖԱ-ի կողմից պարբերաբար իրականացվող տեսչական այցերի ընթացքում արձանագրվեն դրական հավաստումներ, ապա Հայաստանը կարող է հայտնվել այն երկրների շարքում, որոնք կհավակնեն 2007թ.-ի մինչեւ 17 կամ մինչեւ 19 տարեկան ֆուտբոլիստների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի անցկացման իրավունքին: Այս մասին ասված է օրերս ՈՒԵՖԱ-ից ստացված` պոտսդամյան համաժողովի ամփոփագրում: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Մամուլի քարտուղարությունից, Հայաստանը կարող է նաեւ հավակնել 2006թ.-ի կանանց մինչեւ 19 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի անցկացմանը:

АРМЕНИЯ МОЖЕТ ПРЕТЕНДОВАТЬ НА ПРОВЕДЕНИЕ ФИНАЛЬНЫХ<br /> СОРЕВНОВАНИЙ ЕВРОПЕЙСКОГО ЮНОШЕСКОГО ЧЕМПИОНАТА ПО ФУТБОЛУ 2007<br /> ГОДА<br />
АРМЕНИЯ МОЖЕТ ПРЕТЕНДОВАТЬ НА ПРОВЕДЕНИЕ ФИНАЛЬНЫХ
СОРЕВНОВАНИЙ ЕВРОПЕЙСКОГО ЮНОШЕСКОГО ЧЕМПИОНАТА ПО ФУТБОЛУ 2007
ГОДА
• 15-06-2004 16:45:00   | Армения  |  Спорт
ЕРЕВАН, 15 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. Если в период до 2007 года Армения будет соответствовать выдвинутым УЕФА условиям, и если в ходе периодических визитов УЕФА будут зарегистрированы положительные тенденции, то Армения может оказаться в ряду стран, которые будут претендовать на право проведения финальных соревнований первенства Европы по футболу среди юношей до 17 или до 19 лет. Об этом говорится в заключении потсдамской комиссии, полученном из УЕФА. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы Федерации футбола Армении, Армения может также претендовать на проведение финальных соревнований по женскому футболу 2006 года среди девушек до 19 лет .