Ադրբեջանական կողմին վերադարձուել էն երկու զինծառայողների, իսկ ղարաբաղեան կողմին` Գաւրուշ Առստամեանի դիակները<br /> <br />
Ադրբեջանական կողմին վերադարձուել էն երկու զինծառայողների, իսկ ղարաբաղեան կողմին` Գաւրուշ Առստամեանի դիակները
• 06-11-2010 15:57:40   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Ռազմագերիների, պատանդների եւ անյայտ կորածների հարցերով ԼՂՀ պետական յանձնաժողովի հաղորդագրութիւնը. «Արցախի իշխանութիւնները, հերթական անգամ հանդէս բերելով բարի կամքի դրսեւորում եւ առաջնորդուելով միջազգային մարդասիրական նորմերով, սոյն թուականի նոյեմբերի 6-ին` տեղական ժամանակով ժամը 15:15-ին, Աղդամի ուղղութեամբ Բաշ Քարուենդ գիւղի մերձակայքում, ղարաբաղա-ադրբեջանական զինուած ուժերի շփման գծի վրայ, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտէի /ԿԽՄԿ/ Ստեփանակերտի գրասենեակի միջնորդութեամբ, վերադարձրել էն ադրբեջանցի երկու զինծառայողների դիակները: Միաժամանակ տեղի է ունեցել նաեւ ԼՂՀ քաղաքացի Գաւրուշ Խաչատուրի Առստամեանի դիակի յանձնումը ղարաբաղեան կողմին»:

Состоялась передача трупа гражданина НКР Гавруша Арустамяна карабахской стороне и трупов двух азербайджанских военнослужащих- азербайджанской стороне
• 06-11-2010 15:57:40   | Армения  |  Пресс-релизы
Сообщение Государственной комиссии НКР по вопросам военнопленных, заложников и без вести пропавших: Власти Нагорно-Карабахской Республики, в очередной раз проявив добрую волю и руководствуясь международными гуманитарными нормами, 6 ноября, в 15:15 по местному времени, вблизи села Баш Карвенд в Агдамском направлении линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана при посредничестве Степанакертского офиса Международного Комитета Красного Креста передали азербайджанской стороне трупы двух азербайджанских военнослужащих. Одновременно состоялась передача карабахской стороне трупа гражданина НКР Гавруша Хачатуровича Арустамяна.