Սեպտեմբերի անցկացուելու է Հայաստանի բարձրագոյն ուսումնական հաստատութիւնների սփիւռքահայ շրջանաւարտների հաւաք<br />
Սեպտեմբերի անցկացուելու է Հայաստանի բարձրագոյն ուսումնական հաստատութիւնների սփիւռքահայ շրջանաւարտների հաւաք
• 27-08-2010 17:32:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Սփիւռքի նախարարութիւնը նախաձեռնել է սեպտեմբերի 20-22-ին Երեւանում անցկացնել հանրապետութեան բարձրագոյն ուսումնական հաստատութիւնների սփիւռքահայ շրջանաւարտների հաւաք: Ինչպէս «ՆՏ»-ին յայտնեցին ՀՀ Սփիւռքի նախարարութեան Մամուլի եւ հասարակայնութեան հետ կապերի վարչութիւնից, հաւաքի նպատակն է քննարկել ՀՀ բուհերի սփիւռքահայ շրջանաւարտների դերը Հայաստան-Սփիռք գործակցութեան զարգացման գործում, ստեղծել Սփիւռքահայ շրջանաւարտների համահայկական ընկերակցություն: Նախատեսւում են հաւաքի մասնակիցների այցելութիւններ ՀՀ բուհեր, որտեղ կկազմակերպուեն հանդիպումներ, դասախօսութիւններ, սեմինարներ: Դիմելով հայաստանեան բուհերի բոլոր սփիւռքահայ շրջանաւարտներին, նախարարութիւնը հրաւիրում է նրանց մասնակցել նշուած հաւաքին, ինչպէս նաեւ ակնկալում սեղմ ժամկէտում առաջարկութիւններ ստանալ հաւաքի կազմակերպման եւ քննարկուելիք հարցերի վերաբերեալ: Հաւաքի մասին լրացուցիչ տեղեկութիւններ կարելի է ստանալ ՀՀ Սփիւռքի նախարարութեան պաշտօնական կայք-էջում` www.mindiaspora.am: Հաւաքին մասնակցելու դիմումը անհրաժեշտ է ուղարկել ՀՀ Սփիւռքի նախարարութիւն` Հայաստանի Հանրապետութիւն, ք. երյան, Վազգէն Սարգսեյանի 26/1, 5-րդ հարկ կամ հետեւեալ էլեկտրոնային հասցէներով` hmekv@mindiaspora.am, hay_shrjanavart@mail.ru, arm.shrjanavart@gmail.com:

С 20-го по 22-е сентября 2010 года в Ереване будет проводится первый всеармянский слет выпускников высших учебных заведений Армении из Диаспоры
• 27-08-2010 17:32:00   | Армения  |  Общество
По инициативе Министерства диаспоры Республики Армения с 20-го по 22-е сентября 2010 года в Ереване будет проводится первый всеармянский слет выпускников высших учебных заведений Армении из Диаспоры. Цель слета - обсудить роль выпускников вузов РА из Диаспоры в деле развития партнерства Армения-Диаспора, создать Всеармянскую ассоциацию выпускников из Диаспоры. Планируется посещение вузов РА участниками слета, где будут организованы встречи, лекции и семинары. Обращаясь ко всем выпускникам из Диаспоры, приглашаем участвовать в слете, а также надеемся в короткие сроки получить Ваши замечания и предложения по поводу организации слета и обсуждаемых вопросов. Более подробную информацию Вы можете получить на официальном сайте Министерства диаспоры - www.mindiaspora.am. Заявку на участие в слете просим прислать по адресу Республика Армения, г. Ереван, ул. В. Саргсяна 26/1, 5-й этаж, или по электронной почте: hmekv@mindiaspora.am, hay_shrjanavart@mail.ru, arm.shrjanavart@gmail.com. МИНИСТЕРСТВО ДИАСПОРЫ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ