ԱՅՍՈՒՀԵՏ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ԴՐՈՇՄԱՆԻՇԻ ՁԵՌՔԲԵՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՎՃԱՐ Է<br /> ԳԱՆՁՈՒԵԼՈՒ ՈՉ ՄԻԱՅՆ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ, ԱՅԼԵՎ ԱՐՏԱԴՐՈՒՈՂ ՄԻ ՇԱՐՔ<br /> ԱՊՐԱՆՔԱՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ<br />
ԱՅՍՈՒՀԵՏ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ԴՐՈՇՄԱՆԻՇԻ ՁԵՌՔԲԵՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՎՃԱՐ Է
ԳԱՆՁՈՒԵԼՈՒ ՈՉ ՄԻԱՅՆ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ, ԱՅԼԵՎ ԱՐՏԱԴՐՈՒՈՂ ՄԻ ՇԱՐՔ
ԱՊՐԱՆՔԱՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
• 30-09-2008 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջութեամբ ընդունեց կառավարութեան հեղինակած օրինագիծը, որով լրացում է կատարւում «Ակցիզային հարկի մասին» գործող օրէնքում: Ըստ այդմ, լրացվում է օրանսդրական բացը եւ սահմանւում է ՀՀ-ում արտադրուող պարտադիր դրաշմավորման ենթակայ ապրանքների իւրաքանչիւր դրոշմանիշի ձեռքբերման համար վճարման ենթական գումարի չափը. էթիլային սպիրտի արտադրանքի համար` 100 դրամ, ալկոհոլային խմիչքի` 50 դրամ, ծխախոտի` 25 դրամ: Մինիչ այժմ գործող օրէնքով սահմանուած էին միայն ներմուծվող յիշեալ ապրանքների դրոշմանիշերի ձեռք բերման համար վճարման ենթական գումարների չափը:

ВПРЕДЬ СУММЫ ЗА ПРИОБРЕТЕНИЕ АКЦИЗНЫХ МАРОК БУДУТ ВЗИМАТЬСЯ<br /> НЕ ТОЛЬКО ЗА РЯД ИМПОРТИРУЕМЫХ, НО И ПРОИЗВОДИМЫХ ТОВАРОВ<br />
ВПРЕДЬ СУММЫ ЗА ПРИОБРЕТЕНИЕ АКЦИЗНЫХ МАРОК БУДУТ ВЗИМАТЬСЯ
НЕ ТОЛЬКО ЗА РЯД ИМПОРТИРУЕМЫХ, НО И ПРОИЗВОДИМЫХ ТОВАРОВ
• 30-09-2008 20:00:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 30 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. НС РА во втором чтении и полностью приняло законопроект правительства, согласно которому внесено дополнение в действующий закон "Об акцизном налоге". дополнение заполняет законодательный пробел и устанавливает размер суммы, подлежашей взиманию за приобретение акцизной марки на производимый товар, подлежащий обязательной маркировке: за производство этилового спирта - 50 драмов, табака - 25 драмов. Действующий закон устанавливал суммы за приобретение акцизных марок только на импортируемые товары.