ԱՅՍՈՒՀԵՏ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ԴՐՈՇՄԱՆԻՇԻ ՁԵՌՔԲԵՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՎՃԱՐ Է<br /> ԳԱՆՁՈՒԵԼՈՒ ՈՉ ՄԻԱՅՆ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ, ԱՅԼԵՎ ԱՐՏԱԴՐՈՒՈՂ ՄԻ ՇԱՐՔ<br /> ԱՊՐԱՆՔԱՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ<br />
ԱՅՍՈՒՀԵՏ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ԴՐՈՇՄԱՆԻՇԻ ՁԵՌՔԲԵՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՎՃԱՐ Է
ԳԱՆՁՈՒԵԼՈՒ ՈՉ ՄԻԱՅՆ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ, ԱՅԼԵՎ ԱՐՏԱԴՐՈՒՈՂ ՄԻ ՇԱՐՔ
ԱՊՐԱՆՔԱՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
• 30-09-2008 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջութեամբ ընդունեց կառավարութեան հեղինակած օրինագիծը, որով լրացում է կատարւում «Ակցիզային հարկի մասին» գործող օրէնքում: Ըստ այդմ, լրացվում է օրանսդրական բացը եւ սահմանւում է ՀՀ-ում արտադրուող պարտադիր դրաշմավորման ենթակայ ապրանքների իւրաքանչիւր դրոշմանիշի ձեռքբերման համար վճարման ենթական գումարի չափը. էթիլային սպիրտի արտադրանքի համար` 100 դրամ, ալկոհոլային խմիչքի` 50 դրամ, ծխախոտի` 25 դրամ: Մինիչ այժմ գործող օրէնքով սահմանուած էին միայն ներմուծվող յիշեալ ապրանքների դրոշմանիշերի ձեռք բերման համար վճարման ենթական գումարների չափը:

HENCEFORTH PAYMENTS FOR EXCISE STAPMS TO BE COLLECTED NOT<br /> ONLY FOR SOME IMPORTED GOODS BUT ALSO FOR DOMESTICALLY PRODUCED<br /> ONES<br />
HENCEFORTH PAYMENTS FOR EXCISE STAPMS TO BE COLLECTED NOT
ONLY FOR SOME IMPORTED GOODS BUT ALSO FOR DOMESTICALLY PRODUCED
ONES
• 30-09-2008 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, SEPTEMBER 30, NOYAN TAPAN. On September 30 the RA National Assembly passed in second reading and completely a government-submitted bill, by which an addition is made to the Law on Excise Tax. The addition fills a legislative gap and establishes the amount of payments for the purchase of each stamp for the goods which are made in Armenia and are subject to mandatory marking with excise stamps: 100 drams for ethyl spirits, 50 drams for alcoholic drinks, and 25 drams for cigarettes. Until now the law envisaged the amount of payments for the purchase of stamps for the indicated goods only if they were imported.