2008 Թ.-Ի ՅՈՒՆՈՒԱՐ-ՓԵՏՐՈՒԱՐԻՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՈՒԱՅ ՆՈՅՆ ԱՄԻՆԵՐԻ<br /> ՀԱՄԵՄԱՏ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹԵԱՆ ԾԱՒԱԼԸ 22,9%-ՈՎ ԱՃԵԼ Է<br />
2008 Թ.-Ի ՅՈՒՆՈՒԱՐ-ՓԵՏՐՈՒԱՐԻՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՈՒԱՅ ՆՈՅՆ ԱՄԻՆԵՐԻ
ՀԱՄԵՄԱՏ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹԵԱՆ ԾԱՒԱԼԸ 22,9%-ՈՎ ԱՃԵԼ Է
• 22-04-2008 16:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2008թ.-ի յունուար-փետրուարին Հայաստանում իրականացուել է 18 մլրդ 312,4 մլն դրամի (աւելի քան 59 մլն ԱՄՆ դոլար) շինարարութիւն, այդ թւում` շինարարութեան ծաւալում շինմոնտաժային աշխատանքները կազմել են 13 մլրդ 722 մլն դրամ: 2007թ.-ի յունուար-փետրուարի համեմատ շինարարութեան ծաւալը, համադրելի գներով, աճել է 22,9%-ով, իսկ շինմոնտաժային աշխատանքներինը` 15,3%-ով: ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայութեան տուեալներով, շինարարութեան 4%-ն իրականացուել է պետբիւջէի, 0,4%-ը` համայնքների միջոցների, 2%-ը` Համաշխարհային բանկի, 5,5%-ը` մարդասիրական օգնութեան, 65%-ը` մասնաւոր կազմակերպութիւնների, 23,1%-ը` բնակչութեան միջոցների հաշուին:

CONSTRUCTION GROWS BY 22.9% IN ARMENIA IN JANUARY-FEBRUARY<br /> 2008 ON SAME PERIOD OF LAST YEAR <br />
CONSTRUCTION GROWS BY 22.9% IN ARMENIA IN JANUARY-FEBRUARY
2008 ON SAME PERIOD OF LAST YEAR
• 22-04-2008 16:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, APRIL 22, NOYAN TAPAN. Construction work of 18 bln 312.4 mln drams (over 59 mln USD), including building and assembly work of 13 bln 722 mln drams, was done in Armenia in January-February 2008. Construction grew by 22.9%, building and assembly work - by 15.3% in comparable prices as compared with January-February 2007. According to the RA National Statistical Service, 4% of construction was carried out at the expense of the state budget, 0.4% - communities, 2% - the World Bank, 5.5% - humanitarian aid, 65% - private organizations, 23.1% - with resources of the population.