ՄԱԿ-Ի ՀԱՅԱՍՏԱՆԵԱՆ ԳՐԱՍԵՆԵԱԿՈՒՄ ԲԱՑՈՒԵՑ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ՆԿԱՐՉՈՒԹԵԱՆ<br /> ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄՐՑՈՅԹԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԷՍԸ<br />
ՄԱԿ-Ի ՀԱՅԱՍՏԱՆԵԱՆ ԳՐԱՍԵՆԵԱԿՈՒՄ ԲԱՑՈՒԵՑ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ՆԿԱՐՉՈՒԹԵԱՆ
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄՐՑՈՅԹԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԷՍԸ
• 01-06-2007 18:10:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՅՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեխաների պաշտպանութեան օրը` Յունիսի 1-ին, ՄԱԿ-ի հայաստանեան գրասենեակում բացուեց երեխաների նկարչութեան միջազգային մրցոյթի 400 մասնակիցների նկարների ցուցահանդէսը, որը գործելու է մինչեւ յունիսի 10-ը: «Մենք կարող ենք վերջ դնել աղքատութեանը» թեմայով դրոշմանիշի ձեւաւորման երեխաների միջազգային մրցոյթը յայտարարուել էր անցած տարի` Աղքատութեան վերացման միջազգային օրը (հոկտեմբերի 17-ին): Ցուցահանդէսում ներկայացուած են Երեւանի, Շիրակի, Լոռու եւ Կոտայքի մարզերի հանրակրթական եւ նկարչութեան դպրոցների 5-15 տարեկան սաների աշխատանքները: Ինչպէս նշեց ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատուութեան վարչութեան աշխատակից Արմինէ Հալաջեանը, յունիսի վերջին Հայաստանից հաւաքուած բոլոր նկարները ուղարկուելու են Նյու Եորք: Ըստ նրա, ժիւրիի կողմից կընտրուի աշխարհի գրեթէ բոլոր երկրներից ներկայացուած նմանօրինակ աշխատանքներից 6-ը: Ա.Հալաջեանը նշեց, որ ընտրուած աշխատանքները Աղքատութեան վերացման միջազգային օրուայ այս տարուայ հանդիսութեան ընթացքում կթողարկուեն որպէս ՄԱԿ-Ի Փոստային վարչութեան դրոշմանիշներ: Բացի 6 լաւագոյն աշխատանքներից, եւս 20-ը կարժանանան յատուկ խրախուսանքի: Յաղթող ճանաչուած բոլոր 26 աշխատանքները կցուցադրուեն Նյու Յորքում` ՄԱԿ-ի կենտրոնական գրասենեակի յատուկ ցուցահանդէսի ժամանակ:

В ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВЕ ООН В АРМЕНИИ ОТКРЫЛАСЬ ВЫСТАВКА РАБОТ<br /> УЧАСТНИКОВ МЕЖДУНАРОДНОГО КОНКУРСА ПО РИСОВАНИЮ<br />
В ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВЕ ООН В АРМЕНИИ ОТКРЫЛАСЬ ВЫСТАВКА РАБОТ
УЧАСТНИКОВ МЕЖДУНАРОДНОГО КОНКУРСА ПО РИСОВАНИЮ
• 01-06-2007 18:10:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 1 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. В День защиты детей, 1 июня, в Армянском представительстве ООН открылась выставка рисунков 400 участников детского международного конкурса по рисованию, которая будет действовать до 10 июня. Этот конкурс на оформление марок на тему "Мы можем положить конец нищете" был объявлен в прошлом году, в Международный день ликвидации нищеты - 17 октября. На выставке представлены рисунки детей от 5 до 15 лет из школ Еревана, Ширака, Лори и Котайка. Как отметила сотрудница Управления общественной информации представительства ООН в Армении Армине Аладжян, в конце июня собранные по всей Армении рисунки детей будут посланы в Нью-Йорк. По ее словам, жюри выберет 6 лучших рисунков со всех концов мира, которые будут напечатаны в качестве почтовых марок ООН к международному дню ликвидации нищеты. Кроме шести лучших работ, еще 20 получат поощрительные премии. Все 26 победившие работы будут выставлены в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке.