ԲԱՔՒՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ԱՇԽԱՐՀԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹԻՒՆՈՒՄ ՄՕԿ-Ի<br /> ԴԻՏՈՐԴ Է ՆՇԱՆԱԿՈՒԵԼ ԵՎՕԿ-Ի ՆԱԽԱԳԱՀ ՊԱՏՐԻԿ ՀԻԿԵՆ<br />
ԲԱՔՒՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ԱՇԽԱՐՀԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹԻՒՆՈՒՄ ՄՕԿ-Ի
ԴԻՏՈՐԴ Է ՆՇԱՆԱԿՈՒԵԼ ԵՎՕԿ-Ի ՆԱԽԱԳԱՀ ՊԱՏՐԻԿ ՀԻԿԵՆ
• 31-05-2007 17:45:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ռիգայում տեղի ունեցաւ Եւրոպայի օլիմպիական կոմիտէի (ԵՎՕԿ) խորհրդակցութիւն, ազգային օլիմպիական կոմիտէների (ԱՕԿ) գլխաւոր քարտուղարների եւ «Պեկին-2008» օլիմպիական խաղերի մարզական պատուիրակութիւնների ղեկավարների (շեֆ միսիա) համար: Հայաստանից ներկայ էին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտէի (ՀԱՕԿ) գլխաւոր քարտուղար Արմէն Գրիգորեանը եւ ՀԱՕԿ-ի փոխնախագահ, Հայաստանի մարզական պատուիրակութեան ղեկավար Դերենիկ Գաբրիէլեանը: «Պեկին-2008»-ի կազմկոմիտէի անդամների հետ համատեղ քննարկվեցին հիւրանոցների, սննդի, օլիմպիական աւանում ապրելու հետ առնչուող հարցեր: Մեծ ուշադրութեան արժանացավ Բաքւում կայանալիք Հայաստանի ըմբշամարտի հաւաքականների մասնակցութեան խնդիրը: Ըստ ՀԱՕԿ-ի ներկայացրած պաշտօնական գրութեանը միջազգային օլիմպիական կոմիտէի (ՄՕԿ) նախագահ Ժակ Ռոգեի, Բաքուի առաջնութեան օրերին ՄՕԿ-ի դիտորդ է նշանակուել ԵՎՕԿ-ի նախագահ Պատրիկ Հիկեն: Խորհրդակցութեան աշխատանքներին Ադրբեջանի պատուիրակութիւնը չի մասնակցել: ԵՎՕԿ-ը հաստատել է նաեւ ՀԱՕԿ-ի ներկայացրած գոյքային 2 ծրագրերը: Օգոստոսի 6-10-ը Պեկինում տեղի կունենայ ԱՕԿ-ների մարզական պատուիրակութիւնների ղեկավարների խորհրդակցութիւն:

НА ПРЕДСТОЯЩЕМ В БАКУ ЧЕМПИОНАТЕ МИРА ПО БОРЬБЕ<br /> НАБЛЮДАТЕЛЕМ ОТ МОК НАЗНАЧЕН ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ЕОК ПАТРИК ХИКЕН<br />
НА ПРЕДСТОЯЩЕМ В БАКУ ЧЕМПИОНАТЕ МИРА ПО БОРЬБЕ
НАБЛЮДАТЕЛЕМ ОТ МОК НАЗНАЧЕН ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ЕОК ПАТРИК ХИКЕН
• 31-05-2007 17:45:00   | Армения  |  Спорт
ЕРЕВАН, 31 МАЯ, НОЯН ТАПАН. В Риге состоялось совещание Европейского олимпийского комитета (ЕОК) для руководителей национальных олимпийских комитетов и руководителей спортивных делегаций олимпиады "Пекин-2008". Из Армении присутствовали генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении (НОКА) Армен Григорян и вице-президент НОКА, руководитель спортивной делегации Армении Дереник Габриелян. С членами оргкомитета "Пекина-2008" обсуждались вопросы гостиниц, питания и другие проблемы, связанные с проживанием в олимпийском городке. Особое внимание было уделено вопросу участия сборной Армении по борьбе в предстоящем в Баку чемпионате мира. По официальному сообщению НОКА, наблюдателем от Международного олимпийского комитета на бакинском чемпионате по борьбе назначен председатель ЕОК Патрик Хикен. В работе рижского совещания азербайджанская делегация не участвовала. Европейский олимпийский комитет утвердил также ! имущественные программы, представленные со стороны НОК Армении. 6-10 августа в Пекине состоится совещание руководителей спортивных делегаций национальных олимпийских комитетов.