Շուշի քաղաքում վառվել է Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 8-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությանը եւ հանդես եկել ողջույնի խոսքով:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Համահայկական խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությունն արդեն երկրորդ անգամ է տեղի ունենում Արցախում, ինչն իր մեջ շատ խոր իմաստ է պարունակում:
Երկրի ղեկավարի բնութագրմամբ` համահայկական խաղերի յուրահատկությունն այն է, որ այստեղ պարտվողներ չկան, իսկ գրանցված հաղթանակները հաղթանակ են ողջ հայ ժողովրդի համար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սա նաեւ լավ միջոց է` աշխարհին մեկ անգամ եւս ներկայանալու որպես քաղաքակիրթ, համախմբված, սեփական ուժերին ապավինող ժողովուրդ, որը, երկրագնդով մեկ սփռված լինելով հանդերձ, անխզելիորեն կապված է իր պատմական հայրենիքի հետ ու անում է հնարավորը հայոց անկախ պետականությունը հետեւողականորեն զարգացնելու եւ զորացնելու համար:

Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии зажжения факела 6-х Всеармянских игр и выступил с приветственным словом
• 08-05-2015 16:38:31   |   |  Объявления
8 мая в городе Шуши Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии зажжения факела 6-х Всеармянских игр и выступил с приветственным словом.
Президент Саакян отметил, что торжественная церемония зажжения факела Всеармянских игр уже во второй раз проходит в Арцахе, что содержит в себе глубокий смысл.
По словам главы государства, особенность Всеармянских игр состоит в том, что тут нет проигравших, а одержанные победы являются победами для всего армянского народа.
Бако Саакян подчеркнул, что это является также хорошим способом вновь предстать перед миром в качестве цивилизованного, сплоченного, полагающегося на собственные силы народа, который, будучи рассеянным по всему земному шару, неразрывно связан со своей исторической родиной и делает все возможное для последовательного развития и укрепления армянской независимой государственности.