Արցախի պետական համալսարանի պատվիրակությունն այցելել է Բելգիա
Արցախի պետական համալսարանի (ԱրՊՀ) և Լյուվենի Կաթոլիկ համալսարանի (ԼԿՀ) միջև 2014 թ. հոկտեմբերին ստորագրված համագործակցության հռչակագրի շրջանակներում ս.թ. հունիսի 7-10 Բելգիայում աշխատանքային այցով է գտնվել ԱրՊՀ պատվիրակությունը` ռեկտոր Մանուշ Մինասյանի գլխավորությամբ:
Կայացել են հանդիպումներ ԼԿՀ ռեկտոր Վինսենթ Բլոնդելի (Vincent Blondel), համալսարանի միջազգային համագործակցության գրասենյակի ղեկավարության, մի շարք ֆակուլտետների ղեկավարների, դասախոսների և հետազոտողների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում նախանշվել են համագործակցության հետագա ուղղությունները, քննարկվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուսումնական և հետազոտական ծրագրեր:
Առարկայական քննարկումներ են կայացել ԼԿՀ պատվավոր ռեկտոր, ԱրՊՀ պատվավոր պրոֆեսոր Բեռնար Կուլիի (Bernard Coulie) հետ, ով հանդիսանում է ԼԿՀ կողմից համագործակցության համակարգողը:

Визит делегации Арцахского государственного университета в Бельгию
В рамках декларации о сотрудничестве, подписанной в октябре 2014г. между Арцахским государственным университетом (АрГУ) и Католическим университетом Лювена (КУЛ), 7-10 июня с.г. с рабочим визитом в Бельгии находилась делегация АрГУ во главе с ректором Мануш Минасян.
Состоялись встречи с ректором КУЛ Винсентом Блонделом, руководством офиса международного сотрудничества университета, руководителями ряда факультетов, преподавателями и исследователями.
В ходе встреч были обозначены дальнейшие направления сотрудничества, обсуждены учебные и исследовательские программы, представляющие взаимный интерес.
Состоялись предметные обсуждения с почетным ректором КУЛ, почетным профессором АрГУ Бернаром Кули, который является координатором сотрудничества со стороны КУЛ.
Визит был осуществлен при содействии Европейской армянской федерации за справедливость и демократию.