Բիշքեկում կործանված ինքնաթիռի զոհերի թիվն անցել է 30-ը, իսկ տուժածների թվում կա վեց երեխա
Բիշքեկի «Մանաս» օդանավակայանից ոչ հեռու «Բոինգ 747-400» բեռնատար ինքնաթիռի կործանման հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 10-ից 15-ի: Interfax-ի փոխանցմամբ` տուժածների թվում կան 5-15 տարեկան վեց երեխա:
Ինքնաթիռն ընկել է գյուղի վրա, ինչը հանգեցրել է բազմաթիվ զոհերի: Զոհվածների թիվը գերազանցում է 30 մարդը, այդ թվում մահացել են ինքնաթիռի անձնակազմի բոլոր չորս անդամները: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են 9 զոհվածների մարմինների մասեր, որոնց ինքնությունը դեռ չի պարզվել:
Նշվում է, որ «Բոինգ 747-400» բեռնատար ինքնաթիռը կործանվել է վաղ առավոտյան ժամը 7:00-ին «Մանաս» օդնավակայանում վայրէջք կատարելիս թռիչքուղուց 1,5-2 կիլոմետր հեռավորության վրա: Այն պատկանել է Avia Cargo Turkish (АСТ) ավիաընկերությանը և վարձակալվել է թուրքական ավիաուղիների կողմից:

Число пострадавших в авиакатастрофе под Бишкеком выросло до 15 человек
Число пострадавших в крушении грузового самолета "Боинг 747-400" недалеко от аэропорта "Манас" под Бишкеком увеличилось с 10 до 15 человек. Об этом сообщили "Интерфаксу" в пресс-службе министерства здравоохранения.
По словам собеседника агентства, среди пострадавших - шестеро детей от 5 до 15 лет.
Самолет упал на дачный поселок, что привело к многочисленным жертвам. Собеседник агентства добавил, что число жертв превысило 30 человек, в том числе погибли все четверо членов экипажа "Боинга". На месте также обнаружены девять фрагментов тел неустановленных погибших.
Грузовой самолет "Боинг-747-400" разбился около 7:00 понедельника (4:00 по Москве) при заходе на посадку в 1,5-2 км от взлетно-посадочной полосы аэропорта "Манас". Самолет принадлежал авиакомпании Avia Cargo Turkish (АСТ) и был арендован "Турецкими авиалиниями".