ԴիջիԹեք 2017-ի պլատինե հովանավոր Ucom-ը ներկայացավ մի շարք նորարարություններով
13-րդ ԴիջիԹեք ցուցահանդեսի պլատինե հովանավոր Ucom ընկերությունը ցուցադրել և զանգվածային շուկայի համար հասանելի է դարձրել այն բոլոր նորարարական առաջարկները, որոնց նախագծային տարբերակները ներկայացրել էր նախորդ տարվա տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին: Դրանք են U!Pay վիրտուալ դրամապանակը, MediaRoom շարժական հեռուստատեսությունը, U!Cloud ամպային լուծումները և այլն: Այս տարի Ucom-ը հանդես է եկել հեղափոխական «Ունիվերսալ Պլյուս» առաջարկով՝ իր բաժանորդներին ընձեռելով բացառիկ հնարավորություն մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական և ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում: Ընկերության գլխավոր տնօրենի խոսքով՝ նմանօրինակ առաջարկների աշխարհագրությունն ընդլայնվելու է՝ Ucom-ին դարձնելով իրապես համահայկական օպերատոր:
Ավելին, աշխարհում ինտերնետի արագությունը չափագրող ամենահայտնի Ookla իռլանդական ընկերությունն իր Speedtest հավելվածի միջոցով հավաքագրել և վերլուծել է 2017 թվականին Հայաստանում շարժական ինտերնետից օգտվողների արագության չափման արդյունքները: Այդ արդյունքների հիման վրա Ookla-ն Ucom ընկերությանն է շնորհել «Հայաստանում ամենաարագ շարժական ցանց 2017» մրցանակը, ինչի մասին այսօր՝ DigiTec 2017-ի բացմանը հայտարարեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«2016-2017թթ. ընթացքում շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը նոր կայաններ է գործարկել ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլև Հայաստանի տարբեր մարզերում: Այսօր գոհունակությամբ ու հպարտությամբ փաստում ենք, որ Ucom-ի 4G+ ցանցը ոչ միայն ամենաընդարձակն է Հայաստանի տարածքում, այլև ամենաարագը: Նման արդյունքների մասին միջազգային հեղինակավոր ընկերության կողմից տեղեկանալը կարևոր է ու պարտավորեցնող մեր ողջ թիմի համար», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:

Платиновый спонсор ДиджиТек 2017 компания Ucom представила ряд инноваций
Платиновый спонсор 13-ой выставки ДиджиТек компания Ucom представила и сделала доступными для массового рынка все те инновационные продукты, проектные версии которых были продемонстрированы во время техновыставки прошлого года. Среди таких продуктов выделяются мобильный кошелек U!Pay, мобильное телевидение MediaRoom, облачные решения U!Cloud и т.д. В этом году компания Ucom выступила с революционным предложением “Универсальный Плюс”, предоставив своим абонентам исключительную возможность объединить два телефонных номера – армянский и российский - в одной SIM-карте: армянский номер для того, чтобы воспользоваться им в Армении, а российский – для России. По словам генерального директора компании Ucom, география таких предложений будет расширяться, что сделает Ucom действительно панармянским оператором.
Более того, самая известная среди компаний, измеряющих скорость интернета по всему миру, ирландская Ookla посредством своего мобильного приложения Speedtest собрала и проанализировала результаты замеров скорости мобильного интернета в Армении за 2017 год. На основе этих результатов Ookla присудила компании Ucom премию за “Самую быструю мобильную сеть в Армении”, о чем сегодня на открытии ДиджиТек 2017 заявил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
«В течение 2016-2017гг. с целью расширения и модернизации мобильной сети наша компания устанавливала новые станции не только в столице, но и в различных регионах Армении. Сегодня мы с радостью и гордостью утверждаем, что сеть 4G+ от Ucom не только самая обширная в Армении, но и самая быстрая. Такой результат по версии международной авторитетной компании не только важен для всей нашей команды, но и крайне обязывает», – отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.