Կարիերայի մեկնարկ ՏՏ-ում. «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ն ընդունում է SafeBoard ստաժավորման ծրագրին մասնակցության հայտեր
13-09-2018 12:30:31 | Հայաստան | Կազմակերպություններ
«Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի Հայաստանի ներկայացուցչություն։ Մեկնարկել է «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի SafeBoard 2018-2019 ստաժավորման ծրագրին մասնակցության հայտերի ընդունումը։ Այն բաց է ցանկացած կուրսերի ու մասնագիտացումների ուսանողների համար և անցկացվում է ընկերության մոսկովյան գրասենյակում մեկ տարվա ընթացքում։ Ստաժավորման ընթացքում նախատեսված է հինգ ուղղություն ինչպես ծրագրավորողների, այնպես էլ նրանց համար, ովքեր չեն ցանկանում կոդ գրել՝ սպառնալիքների ուսումնասիրություն, մշակում, թեստավորում, համակարգային վերլուծություն և համակարգային ադմինիստրավորում։
SafeBoard ծրագիրը սկսնակ մասնագետներին թույլ է տալիս փորձ և գիտելիքներ ստանալ «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի առաջատար փորձագետներից և աշխատել ընկերության իրական լուծումների, ինչպես նաև կիբեռանվտանգության ոլորտի գլոբալ ՏՏ-նախագծերի վրա։ Ստաժավորումը ենթադրում է շաբաթական 20 և ավելի ժամ տևող ճկուն ժամանակացույց, ֆիքսված աշխատավարձ և որոշ այլ բոնուսներ, որոնց թվում են սննդի ծախսերի հատուցումը և անվճար մարզասրահը։ Ծրագրի արդյունքում՝ աչքի ընկած մասնագետներին կառաջարկեն միանալ թիմին՝ արդեն «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի հաստիքային աշխատակցի կարգավիճակում։
SafeBoard-ի մասնակիցների ընտրությունն իրականացվում է մի քանի փուլով. ուսանողները պետք է անցնեն ուսուցում և միայն դրանից հետո՝ ստաժավորում։ Հայտերի գրանցմանը զուգահեռ անցկացվում է առցանց-թեստավորում, որը կազմված է ընդհանուր տեսական թեստից, ինչպես նաև ըստ ընտրության որոշակի գիտելիքների և հմտությունների ստուգման առաջադրանքից։ Հաջորդ փուլը օֆլայն-ռեժիմում անցկացվող հաքաթոնն է, որը կանցկացվի հոկտեմբերի վերջին։ Այն, իր հերթին, կտևի ամբողջ օրը և կբաժանվի երկու մասի՝ թիմում աշխատելու հմտությունն ստուգող խաղի և տեխնիկական առաջադրանքների լուծման։
Այս տարվա նորամուծությունն այն է, որ հինգ ուղղություններով ուսանողների բաշխումը տեղի կունենա գործնականում անմիջապես՝ հաքաթոնից հետո։ Այսպիսով՝ որոշակի բնագավառում գիտելիքների և հմտությունների զարգացման վրա աշխատանքը կսկսվի ավելի վաղ, իսկ պարապմունքները, ինչպես և նախկինում, կներառեն տեսական, գործնական աշխատանքը և տնային առաջադրանքները։ Ուսուցումից հետո «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի մասնագետները լավագույն մասնակիցներին կհրավիրեն թիմում աշխատելու հարցազրույցների, որպեսզի ձեռնամուխ լինեն ստաժավորմանը։
«Արժե նշել, որ մեր SafeBoard ծրագրին մասնակցության հայտերի քանակն ամեն տարի աճում է, իսկ ընտրության ժամանակ մրցակցությունը գնալով ավելի թեժ է դառնում։ Եթե 2015 թվականին մենք ստացել ենք 2000-ի կարգի հայտ, ապա անցյալ տարի դրանց քանակը աճել է մինչև ավելի քան 4000-ի։ Ընդ որում, մեզ համար SafeBoard-ը ոչ միայն երիտասարդ մասնագետներին գործնական գիտելիքներ և փորձ փոխանցելու, այլև արդյունքում նրանցից լավագույններին ընկերության անձնակազմ հրավիրելու միջոց է»,- նշել է «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի անձնակազմի ընտրության և բրենդի զարգացման բաժնի ղեկավար Կիրիլ Շիրյաևը։
SafeBoard 2018-2019 ծրագրին մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչև հոկտեմբերի 14-ը empr@kaspersky.com հղումով։
Հավելյալ տեղեկատվության և մեկնաբանությունների համար խնդրում ենք դիմել «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի մամուլի ծառայություն empr@kaspersky.com հասցեով կամ +7 495 797 8700 հեռախոսահամարով։

Старт карьеры в IT: «Лаборатория Касперского» открыла приём заявок на участие в программе стажировок SafeBoard
13-09-2018 12:30:31 | Армения | Организации
Ереван, 12 сентября, представительство «Лаборатории Касперского» в Армении. Стартовал приём заявок на участие в программе стажировок «Лаборатории Касперского» SafeBoard 2018-2019. Она открыта для студентов любых курсов и специальностей и проходит в московском офисе компании в течение одного года. В рамках стажировки предусмотрено пять направлений как для программистов, так и для тех, кто не хочет писать код: исследование угроз, разработка, тестирование, системный анализ и системное администрирование.
Программа SafeBoard позволяет начинающим специалистам перенимать опыт и знания у ведущих экспертов «Лаборатории Касперского» и работать над реальными продуктами компании, а также с глобальными IT-проектами в сфере кибербезопасности. Стажировка предполагает гибкий график от 20 часов в неделю, фиксированную заработную плату и некоторые другие дополнительные бонусы, в числе которых ежемесячная компенсация питания и бесплатный спортзал. По итогам программы отличившимся специалистам предложат присоединиться к команде уже в качестве штатного сотрудника «Лаборатории Касперского».
Отбор на участие в SafeBoard осуществляется в несколько этапов: студентам предстоит попасть на обучение и только после него – на стажировку. Параллельно с регистрацией заявок проводится онлайн-тестирование, состоящее из общего теоретического теста, а также заданий на проверку конкретных знаний и навыков на выбор. Следующий этап – это хакатон в офлайн-режиме, который пройдёт в конце октября. Он, в свою очередь, будет длиться весь день и делиться на две части: игру на проверку умения работать в команде и решение технических задач.
Нововведение этого года заключается в том, что распределение студентов по пяти направлениям произойдёт практически сразу – после хакатона. Таким образом, работа над развитием знаний и навыков определённой области начнётся ещё раньше, а занятия, как и прежде, будут включать в себя теорию, практику и домашние задания. После обучения специалисты «Лаборатории Касперского» пригласят лучших участников на собеседования в команды, чтобы приступить к стажировке.
«Стоит отметить, что количество заявок на участие в нашей программе SafeBoard с каждым годом растёт, а конкуренция при отборе становится сильнее. Если в 2015 году мы получили порядка 2000 заявок, то в прошлом году их количество увеличилось до более чем 4000. Причём для нас SafeBoard – это не только способ дать молодым специалистам практические знания и опыт, но и пригласить по итогам лучших из них в штат компании», – подчеркнул Кирилл Ширяев, руководитель отдела подбора персонала и развития бренда работодателя «Лаборатории Касперского».
Заявки на участие в программе SafeBoard 2018-2019 принимаются до 14 октября по ссылке: https://safeboard.kaspersky.ru/.
За дополнительной информацией и комментариями, пожалуйста, обращайтесь в пресс-службу «Лаборатории Касперского» по адресу empr@kaspersky.com или по телефону +7 495 797 8700.