Ucom-ի «2 համար 1 քարտում» առաջարկն արդեն հասանելի է Ռուսաստանի Tele2 օպերատորի սպասարկման սրահներում
• 04-07-2019 12:08:55   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
Այսուհետ Ռուսաստանում բնակվող և դեպի Հայաստան հաճախակի զանգող հաճախորդները հնարավորություն ունեն միանալու «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանին նաև ռուսաստանյան Tele2  օպերատորի սպասարկման սրահներում։
«Dual-SIM տեխնոլոգիայի շնորհիվ Ucom-ի և Aiva Mobile-ի բաժանորդները բացառիկ հնարավորություն կստանան մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական և ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հայաստանում գտնվելիս բաժանորդները կօգտագործեն հայկական համարը «Ունիվերսալ Պլյուս» hետվճարային սակագնային պլաններից մեկով և ներառված րոպեներով կկարողանան զանգել նաև Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր, իսկ Ռուսաստանում՝ ռուսական համարը «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանով, և առանց ռոմինգի:
Առաջարկից կարող են օգտվել միայն ֆիզիկական անձինք՝ ներկայացնելով և՛ Հայաստանում, և՛ Ռուսաստանում վավեր անձ հաստատող փաստաթուղթ։ Օրինակ՝ Հայաստանում վավեր ներքին անձնագրով (ID card) հնարավոր չի լինի օգտվել այս առաջարկից, քանի որ այդ փաստաթուղթը վավեր չէ Ռուսաստանում:
«Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանին միանալու համար անհրաժեշտ է այցելել հետևյալ սպասարկման սրահները՝ https://www.aiva-mobile.ru/connect/store

Предложение «2 номера в 1 SIM-карте» от Ucom уже доступно в центрах обслуживания абонентов российского оператора Tele2
• 04-07-2019 12:08:55   | Армения  |  Организации
Отныне проживающие на территории Российской Федерации и часто звонящие в Армению клиенты имеют возможность подключиться к предоплатному тарифному плану «Моя Армения» и в центрах обслуживания абонентов российского оператора Tele2.
«Благодаря технологии Dual-SIM, абоненты Ucom и Aiva Mobile имеют возможность воспользоваться двумя телефонными номерами на одной SIM-карте – от Ucom на территории Армении, и от Aiva Mobile на территории России», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
При нахождении в Армении абоненты воспользуются армянским номером с одним из постоплатных тарифных планов «Универсал Плюс» и смогут использовать включенные минуты для звонков во все сети России, а в России они воспользуются российским номером с предоплатным тарифным планом «Моя Армения», причем без роуминга.
Предложением могут воспользоваться только физические лица, представив действительный как в Армении, так и в России документ, удостоверяющий личность. Например, армянские абоненты, предоставившие внутреннюю идентификационную карту (ID card) не смогут воспользоваться данным предложением, поскольку данная карта не действительна в Российской Федерации.
Для того, чтобы подключиться к предоплатному тарифному плану «Моя Армения», необходимо посетить следующие центры обслуживания абонентов:: https://www.aiva-mobile.ru/connect/store.