IDBank-ը միացել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի նոր «Դպրոցի ճամփան» նվիրատվական արշավին
IDBank-ը միացել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի նոր «Դպրոցի ճամփան» նվիրատվական արշավին, որի նպատակն է հնարավորինս շատ երեխաների ապահովել դպրոց գնալու առաջին անհրաժեշտության պարագաներով։
IDBank-ի աջակցությամբ Երևան քաղաքի բանուկ հատվածներում տեղադրվել են պաստառներ, որոնց հետևելով նույնիսկ հընթացս կարելի է նվիրատվություն անել։ Դրա համար անհրաժեշտ է 77 777 7733 Idram ID-ով փոխանցել ցանկացած գումար, կարելի է նվիրատվություն անել նաև պաստառի վրա առկա QR կոդ-ով (փոխանցման գումարը 500 ՀՀ դրամ), donate.am կայքում, ինչպես նաև 77 թվերն ուղարկել 7733 կարճ համարին (1 SMS –ի արժեքը 500 ՀՀ դրամ)։
Բացի այդ՝ IDBank-ի բոլոր մասնաճյուղերում տեղադրված կլինեն ծրար – թերթիկներ, և հաճախորդները հնարավորություն կունենան մասնակիցը լինել բարեգործության՝ նվիրաբերելով 5000 ՀՀ դրամ և նշելով, թե երեխայի համար կոնկրետ ինչ են ցանկանում գնել՝ օրինակ՝ տաբատ, պայուսակ կամ գրենական պիտույքներ։ Գումարը կարելի է նվիրաբերել ինչպես կանխիկ, այնպես էլ Idram-ով՝ թերթիկի վրա առկա QR կոդով (նվիրաբերության մեկանգամյա գումարը՝ 5000 ՀՀ դրամ)։ Հաճախորդին՝ իր կողմից նշված էլ․ փոստով, ծրագրի ավարտին կուղարկվի հաշվետվություն։
Արշավը կամփոփվի սեպտեմբերին, հավաքագրված գումարով շահառու երեխաները կունենան առաջին անհրաժեշտության դպրոցական պարագաներ։
IDBank-ն ու Վորլդ Վիժն Հայաստանը հրավիրում են միասին հարթել կարիքավոր ընտանիքներում ապրող երեխաների «Դպրոցի ճամփան»։
Արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ IDBank-ն աջակցում է Վորլդ Վիժն Հայաստանի նվիրատվական նախաձեռնություններին, որոնց նպատակն է բարելավել կարիքավոր ընտանիքներում ապրող երեխաների կյանքը․ 2018թ․-ին 150 երեխա IDBank-ի միջոցներով ուղևորվեց կրթական ծրագրերով հագեցած ամառային ճամբար։

• 15-08-2019 18:03:09   | Armenia  |  Press release
IDBank joins World Vision Armenia’s new ‘Back to school’ fundraising campaign that aims to provide essential school supplies to as many children as possible.
With support provided by IDBank posters are displayed in busy corners of Yerevan to make it possible to donate on the way. To be able to do so, one needs to transfer the desired amount to 77 777 7733 Idram ID. One can also make a donation while scanning the Idram QR code on the poster (the amount transferred is 500 AMD), as well as through donate.am website or texting 77 as SMS to short 7733 number (1 SMS costs 500 AMD).
IDBank will also place leaflets/envelopes in all its branches in Armenia so that the clients have opportunity to give to charity while donating 5000 AMD and indicating what specifically they would like to be bought for a child; it may be trousers, a skirt, a bag or school items. This can be both a cash donation or through Idram - scanning the QR code on the leaflet (one time donation is 5000 AMD). Right after the end of the project, the clients, putting down their e-mails on envelopes, will receive a report.
The campaign will be finalized in September; with the collected amount beneficiary children will receive essential school supplies.
Join IDBank and World Vision Armenia to take the children from needy families back to school!
For already two years, IDBank supports World Vision Armenia in fundraising initiatives that aim to improve the lives of children living in needy families; in 2018, 150 children enjoyed summer holidays in World Vision’s educational summer camps with financial support from IDBank.