ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 15-ին ընդունել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Բաբայանը, քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների անվտանգային ոլորտներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել պարենային անվտանգության խնդիրներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ փոխգործակցված ինտենսիվ աշխատանքի միջոցով հնարավոր կլինի ապահովել նախանշված ծրագրերի իրականացումը և հասնել ցանկալի արդյունքի:

• 15-06-2020 17:33:09   |   |  Press release
On 15 June Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan.
A wide range of issues related to the security spheres of the two Armenian republics were discussed during the meeting attended by secretary of the Artsakh Republic Security Council Samvel Babayan. Special emphasis was put to the food security problems.
The Head of the State underlined that through intensive joint work it is possible to ensure the realization of the planned programs and achieve a desired result.